Teprve v pátek Slovácko oznámilo jeho příchod, o dva dny později už se David Pavelka stal hrdinou, když brankou na 1:1 zajistil svému novému mužstvu premiérový bod v letošní sezoně Gambrinus ligy. Lepší premiéru si dvacetiletý ofenzivní záložník ani nemohl přát. V 54. minutě nahradil v záloze zraněného Miroslava Poliačka, aby o třiadvacet minut později vstřelil svou vůbec první ligovou branku.

„Ani jsem nedoufal, že bych do utkání naskočil, takže je to pro mě premiéra jako hrom. Doufám, že se bude dařit i dál,“ usmíval se po remíze v Olomouci David Pavelka, podle kterého si Slovácko z hané odvezlo bod zaslouženě. „Olomouc byla ze začátku aktivnější, ale pak se to srovnalo. Ve druhém poločase dali domácí tak trochu náhodný gól a myslím si, že jsme zaslouženě srovnali. Bod je určitě super,“ radoval se nadějný záložník.

Toho hodně překvapilo, když z úst trenéra Miroslava Soukupa zaznělo jeho jméno už při prvním střídání. „Vůbec jsem nečekal, že bych se na hřiště mohl dostat tak brzy. Čekal jsem, že pokud do utkání vůbec nastoupím, tak že to bude v samotném závěru, když někomu budou docházet síly,“ poznamenal David Pavelka.

Mladý fotbalista je přesvědčený, že se Slovácku blýská na lepší zítřky, bod z Olomouce napomůže týmu zvládnout i následující domácí utkání s Duklou. „Slovácko hraje dobrý fotbal, až do teď se mu ale bohužel nedařilo bodovat. Věřím, že nás ten bod z Olomouce nakopne a potvrdíme ho třemi body z domácího zápasu s Duklou Praha,“ uzavřel Pavelka.