Liberečtí se v Nizozemsku dostali do vedení až v 81. minutě po vlastním zásahu gólmana Sergia Padta, na konci přečkali drtivý tlak Groningenu a cenný výsledek udrželi.

"Kdybychom to nedotáhli do vítězného konce, zase by to byla ztráta, protože sice velké gólovky nebyly, ale nějakou herní převahu jsme měli a myslím, že tři body vezeme domů zaslouženě," řekl Pavelka.

Přiznal, že v dramatickém závěru se hosté na stadionu Euroborg klepali o výsledek. "Byly to nervy, prostě to k tomu patří, je to Evropská liga. Asi by nás to bavilo víc, kdybychom dohrávali za stavu 2:0, ale takhle to aspoň mělo náboj až do konce," konstatoval čtyřiadvacetiletý středopolař.

Ocenil nejen Koubka, který v utkání chytil možná pět vyložených šancí. "On nás drží celý podzim, takže to 'díky' mu patří za víc zápasů. Závary, které na konci udržel, byly skvělé. On jenom dokonal dobrou práci celého týmu. Byl vidět na konci nejvíce, ale myslím, že by si zasloužil pochválit celý mančaft," upozornil Pavelka.

Liberec v této sezoně na evropské scéně vyhrál i čtvrté utkání na hřištích soupeřů bez inkasované branky. "Nám prostě ty venkovní zápasy a atmosféry velkých stadionů sedí. Není na nás takový tlak a očekávání jako doma a jsme prostě uvolněnější. I když nás trenér trochu káral za bojácnost v první půli, tak jsme to v Groningenu zvládli velice dobře," těšilo sparťanského odchovance.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského se představí za tři týdny v Braze a pohárový podzim uzavřou prosincovým domácím duelem s Marseille. Právě tyhle zápasy určí, zda Slovan přečká zimu… A dost možná rozhodne až poslední utkání.

"Bude to atraktivní zápas pro fanoušky, já věřím, že nás přijde podpořit co nejvíc lidí. Sice jsme tenhle sci-fi scénář nechtěli, ale takhle to dopadlo a v prosinci si to rozdáme o všechno doma. Zkusíme to, i když víme, jaký soupeř nás čeká," dodal Pavelka.