Poslední utkání za bundesligový Norimberk téměř nedohrál. Český obránce z Freiburgu Pavel Krmaš ho nešetrně fauloval a málem připravil český národní tým o důležitého útočníka.

I přes nepříjemné zranění útočník Tomáš Pekhart na sraz fotbalové reprezentace dorazil. A připojil se k českému lazaretu. „Věřím, že to bude do pátku dobré,“ prozradil mladý forvard.

Jak se cítíte po víkendovém duelu, jenž jste dohrál jen se sebezapřením?
Snad to bude v pohodě. Ale v první chvíli jsem si myslel, že mám zlomenou nohu. Při gólové střele mi skočil Pavel Krmaš do nohy. Docela to bolí. Kluboví doktoři mě příliš nechtěli pustit na reprezentační sraz.

Až tak vážné to bylo?
Já jsem sice zápas po ošetření dohrál, ale v neděli jsem se probudil a nemohl jsem skoro chodit. Přesto doufám, že budu v pořádku.

Takže kdyby se hrál zápas s Černou Horou v úterý, tak byste nastoupit nemohl?
Naštěstí se v úterý nehraje. Půjdu na výklus a uvidíme, jak to půjde. Tohle není žádné vážné zranění, na pátek budu připravený. Je to otázka jednoho dvou dnů.

Nejste ovšem jediný z reprezentačního kádru, kdo je zraněný. Problémy mají i další útočníci. Baroš, Lafata…
Já věřím, že to zvládnou. Když budu mluvit za sebe, tak doufám, že vyšetření bude v pořádku a můj otok plaskne. Vím, že David Lafata nehrál jeden zápas kvůli svalovým problémům. Ale teď naposledy za Jablonec nastoupil a byl v pořádku. Milan Baroš ještě během pondělka absolvuje nějaká vyšetření a snad to bude taky dobré.

Když ale vidíte, že Baroš má problémy, do toho Čech zlomený nos. Nenahání vám to strach?
Je pravda, že tihle hráči jsou základní stavební kameny reprezentace. Ale musíme se dát dohromady.

Co vůbec víte o Černé Hoře. Je to podle vás hratelný soupeř?
Byl to z těch možných soupeřů jeden z nejpřijatel­nějších. Tím ale nechci říct, že je to lehký protivník. Všechny týmy byly silné. V baráži si už nemůžete vybírat. Můj švýcarský spoluhráč z Norimberku říkal, že s nimi hráli a podle jeho slov mají Černohorci dobrý útok. Dozadu to ale zase není taková sláva. Snad tam nějaká okýnka budou. Určitě jsou všichni na nohou, chceme udělat vše proto, abychom postoupili.

Byl by pro vás postup na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině největším úspěchem v kariéře?
Pokud by se to podařilo, tak zřejmě ano. Já v to věřím. Bylo by krásné hned doma v prvním duelu vyhrát o dva góly a žádný nedostat. Ale všichni moc dobře víme, že to bude proti takovému soupeři hodně těžké.