Pelé se od loňského září léčí s rakovinou. Po odstranění nádoru v tlustém střevě opakovaně pobýval v nemocnici a nyní jeden z nejlepších fotbalistů všech dob z lůžka vzkázal, že jde o pravidelnou návštěvu. Podle Folhy nicméně chemoterapii lékaři pozastavili, protože přestala mít očekávané výsledky, a má paliativní péči. Tu dostávají pacienti s nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu.

Legendární brazilský fotbalista Pelé po finále MS 1970 v Mexiku
KVÍZ: Gól století, smrt na Maracaná a selhání božského copánku. Znáte finále MS?

"Reakce na léčbu (antibiotiky) byla adekvátní, pacient je ve stabilním stavu. V nemocnici zůstane, aby v léčbě pokračoval," informovali zástupci nemocnice. Zjištění listu Folha nekomentovali. Při úterní hospitalizaci měl podle ESPN Brasil Pelé otoky a srdeční problémy.

Podpora fanoušků

Fanoušci Pelému vyjádřili podporu i během zápasu Brazílie s Kamerunem na mistrovství světa v Kataru. "Brzy se uzdrav," vzkázali mu na transparentu v hledišti stadionu v Lusailu. Pelého fotografie se objevily i v katarském městě.

Uruguay vypadla na MS už v základní skupině.
Pěstí do VARu, stížnosti na FIFA. Uruguayci v čele se Suárezem cítí křivdu

Jeho krajané na MS v Kataru prohráli nečekaně poslední zápas skupiny s Kamerunem 0:1, nicméně do osmifinále prošli z prvního místa. V pondělním osmifinále je čeká Korea.