Legendární brazilský fotbalista Pelé pokračuje ve slovní válce s trenérem argentinské reprezentace Diegem Maradonou. Nově však svoji kritiku namířil také na krajana Carlose Dungu, který prý předvádí s "kanárky" na světovém šampionátu v Jižní Africe nekoukatelný fotbal.

"Já osobně jsem byl útočník a vždy jsem chtěl střílet góly. To byla nejdůležitější věc, protože to bavilo fanoušky. Současný tým naopak hraje na rychlé protiútoky a není schopen dobře držet míč. Touha dominovat nad soupeřem a kontrolovat míč už u brazilského týmu není," prohlásil Pelé.

Legendární kanonýr se přidal k četným kritikům brazilského herního projevu. Odborníci však tvrdí, že současný mnohem organizovanější styl by mohl "kanárkům" vynést v Jižní Africe titul světových šampionů. Dungovi svěřenci zatím na turnaji ztratili body jen za bezbrankovou remízu s Portugalskem a ve čtvrtfinále se utkají s Nizozemskem.

Pelé také znovu slovně zaútočil na argentinského kouče Maradonu, kterého již delší dobu nepovažuje za dobrého trenéra. "Nemám s ním problém, jen si nemyslím, že je dobrým koučem. Má zvláštní životní styl a to je málokdy pozitivní věc pro tým," tvrdil.