Kouč úřadujícího šampiona považuje fotbalisty "Reds" stejně jako v minulé sezoně za velkého konkurenta v boji o anglický trůn

"Pro mě jsou to zápasy o šest bodů - hlavně, když hrajete doma. Liverpool je silný tým a jeden z kandidátů na titul. Měli jsme těžký start do sezony, takže je důležité, že jsme vyhráli i druhé utkání," řekl novinářům Pellegrini.

"Pracovali jsme tvrdě bez míče po celých 95 minut. Když hrajete proti soupeři, jako je Liverpool, musíte hrát s koncentrací a intenzitou. Těší mě způsob hry celého mužstva," přidal chilský kouč.

Pochválil autora dvou gólů Stevana Jovetiče, který se v minulém ročníku po příchodu z Fiorentiny dlouho trápil. "Jsem rád a nejen za jeho góly. Pracoval celý zápas i bez balonu. Minulá sezona pro něj byla velmi nešťastná, ale já nikdy nepochyboval o jeho kvalitách. Měl povedenou přípravu a je dobře, že takhle začal novou sezonu," ocenil Pellegrini.

Balotelli? Je to risk

Jeho protějšek Brendan Rodgers litoval inkasovaných gólů v 41. a 55. minutě. "Myslím, že prvních čtyřicet minut jsme byli lepším týmem, ale na konci poločasu jsme trochu vypnuli. Stav 0:2 byl potom pro nás těžký," konstatoval kouč Liverpoolu.

Doufá, že čerstvá ofenzivní posila z AC Milán Mario Balotelli úřadujícímu vicemistrovi pomůže. "Má obrovský potenciál, ale potřebuje předvádět konstantní výkony. Pokud to dokáže, budeme mít jednoho sakra hráče," prohlásil Rodgers, nicméně dodal, že pro klub je jeho angažování riskantní.

Balotelliho totiž předchází pověst problémového fotbalisty s opakujícími se výstřelky na hřišti i mimo něj.

"Jsme rodinným klubem se silnými hodnotami a chování je u nás velmi důležité. Mario je chytrý chlapec. Rozumí tomu, že je v určité fázi své kariéry a chápe, že tohle je pravděpodobně jeho poslední šance ve velkém klubu. Musí se usadit a ukázat svou dospělost," dodal Rodgers.