Manchester City se po finančních injekcích z Emirátů zvedl, v Anglii čeří vody, jenže v Lize mistrů mu to nejde, i když do ní už dvakrát vstupoval jako šampion z ostrovů.

Úvodní domácí zápas ve skupině dokonce prohráli popáté za sebou. "Myslím, že není třeba hledat souvislosti s minulými sezonami. Ve dvou předešlých jsme prohráli úvodní dva zápasy a stejně jsme nakonec postoupili. Teprve se rozjíždíme. Není to otázka taktiky, Juventus dal prostě jen dva krásné góly a my jediný," uvedl Pellegrini.

Měl pocit, že tým si prohrát nezasloužil. "Byl to zvláštní zápas. Vždyť jsme hráli lépe než Juventus. Proti výbornému týmu jsme si vytvořili řadu šancí, chyběla nám jen přesnější koncovka. Kontrolovali jsme zápas, Juventus moc šancí neměl, ale proměnil je. Takový je prostě fotbal," řekl kouč, jenž byl už loni pod palbou kritiky.

"Prohrát s největším soupeřem doma sice není dobré, ale stále nás čeká dalších pět kol a uvidíme, jak se to vyvrbí," dodal.

To kouč Juventusu Massimiliano Allegri cítí, že jeho svěřencům výhra nad Manchesterem City znovu zvedla sebevědomí a míní, že by mohli pomýšlet na zopakování letošní překvapivé účasti ve finále. "Hráči zahráli extrémně dobře. Disciplinovaně bránili a velmi dobře útočili. Výhra na Manchesteru City dodá týmu hodně sebevědomí do další sezony," prohlásil Allegri.

S tím souhlasí i autor vítězné a povedené branky Álvaro Morata. "Zatím se nám v sezoně tolik nedařilo, ale to je normální po tolika změnách během léta. Tenhle výsledek nám hodně pomůže. Přesvědčili jsme se, že když hrajeme jako tým, tak patříme mezi nejsilnější evropské celky," konstatoval Morata.

Oba trenéři se shodli, že hrdinou úterního zápasu byl veterán v brance Juventusu Gianluigi Buffon, který zneškodnil několik šancí Raheema Sterlinga, ale i Davida Silvy či Wilfrieda Bonyho. Umožnil tím spoluhráčům zápas otočit. "Buffon předvedl skvělé zákroky a nám chybělo trochu štěstí," řekl Pellegrini.

"Věřím, že bude chytat ještě dlouho, alespoň tak dlouho, co já budu trenérem Juventusu. Je to výjimečný brankář, možná nejlepší v historii. Nikdy nezklame," prohlásil Allegri na adresu sedmatřicetiletého Buffona.

Špatnou zprávou pro Manchester City je i zranění kapitána Vincenta Kompanyho. Belgický stoper musel ve druhém poločase střídat kvůli zranění lýtka. "Uvidíme po vyšetřeních, jak vážné to je," uvedl Pellegrini.