"Bylo to těžké utkání, Dukla hraje kombinačně velice dobře. Tím, že jsme hráli hodinu od deseti, je vítězství ještě cennější. I pro Duklu ale bylo náročnější, když musela hrát do bloku," konstatoval s tím, že podobné utkání, kdy se Plzeňští namísto obvyklé útočné aktivity semkli v oslabení těsně před vápnem, Viktoria odehrála v minulé sezoně doma se Spartou a také uspěla.

"Nějakou šanci si vypracovali, Néstor to tam trefil těsně vedle, jednu střelu také brankář Matúš Kozáčik vyrazil na tyčku. Na druhou stranu Michael Krmenčík šel dvakrát sám na brankáře a zvláště v té 45. minutě mu to krásně skákalo a vyřešil to trochu špatně. Kdybychom odskočili na rozdíl dvou branek, bylo by to pro nás klidnější," uvedl.

Takhle Plzeň bránila od 17. minuty hubený náskok, o který se Hořava postaral hlavou poté, co k němu stoper Roman Hubník prodloužil centr od rohového praporku. "Mě si zrovna nikdo nehlídal. Je to jedna z našich variant u rohů, že hráč na přední tyči centr lízne," popsal situaci.

Kozáčik je jistota

Právě Hubník se do sestavy vrátil po osmifinále MOL Cupu, v němž Viktoria inkasovala čtyři branky od Opavy, a větší organizovanost defenzivy hostů byla znatelná. "Samozřejmě je důležitým článkem naší obrany. Ale i Bary (Baránek) s Hejdisem (Hejdou) hráli v minulé sezoně velice dobře. Teď je Bary po zranění, takže ta spolupráce nebyla tak dobrá," hledal Hořava příčiny.

"Je to ale o sehranosti a myslím, že máme všechny tři kvalitní stopery a časem, i když Roman nebude, bude to od nás určitě lepší než v posledních zápasech," dodal. Několika dobrými zákroky se prezentoval i gólman Kozáčik. "Matúš je jistota a vždy nás podrží. Jsme rádi, že máme takového brankáře," pochválil spoluhráče osmadvacetiletý středopolař.

Zbytečná červená karta pro Petrželu se hned po zápase v kabině příliš neprobírala. "Asi zítra. Pro Milana je polehčující okolnost, že jsme to zvládli. Asi se udělá 'tytyty', ale myslím, že nijak extrémně se to řešit nebude. Už jsme se domlouvali, že do kabiny nachystá nějaké občerstvení," poznamenal Hořava s úsměvem.

ČTĚTE TAKÉ: Plzeň v deseti vyhrála na Dukle a jde do čela, Jablonec obral Slavii