A to byl Petržela na hřišti pouhé dvě minuty, v 73. minutě totiž střídal Jana Kovaříka.

„Když jsem dostal balon od Rajtyho, tak jsem zvednul hlavu a viděl jsem, že před brankou nikdo není. Snažil jsem se to zaseknout na levačku a vyšlo mi to akorát do kroku. Potom jsem už jen vystřelil," popsal s úsměvem gólový moment Milan Petržela, který pomohl svému týmu v Evropské lize k vítězství 2:0.

Kolik hezčích branek jsme ve vaší kariéře dal?
Takhle pěkných moc nebylo. Někdo mi říkal, že jsem jednomu z obránců nasadil housle, to jsem ani nevěděl. A gól o tyčku je vždycky takový hezčí. Jsem rád, že si to diváci užili.

Jaké jste dostal pokyny před příchodem na hřiště?
Samozřejmě říkali, ať dám góla. Tomu se potom všichni zasmáli, nevím proč (smích). Pokyny byly podržet balon vepředu a nepouštět Dynamo do tlaku. Aby nás soupeř ještě něčím nezaskočil a neudělal ze zápasu ještě drama. Chtěli prostě, abychom to dohráli v klidu.

Jak je těžké se dostat do tempa, když jdete na hřiště až v polovině druhého poločasu?
Po takovém vstupu, jaký se mi povedl dnes, je to celkem snadné. Po té brance jsem se cítil skvěle.

Vaší velkou předností je rychlost. Není pro vás lepší, když nastoupíte v době, když už jsou obránci soupeře unavení?
Není. Raději bych hrál od začátku. Doufám, že mě teď nebude trenér brát jako žolíka a dá mi zase někdy čuchnout od začátku.

Úvod zápasu byl ze strany Viktorie vlažnější…
Bylo to takové divné. Dynamo bylo v bloku a bylo těžké se k nim dostávat. My jsme potom nakopávali balony, což jsme sice nechtěli, ale nebyla jiná možnost. Rozhodně to nebylo optimální. Hodně nám pomohl ten první gól, Dynamo to trošku otevřelo, my jsme se dostávali do těch prostorů a hráli jsme po zemi tu naši hru.

Nesvazovala vás povinnost doma zvítězit?
My chceme vyhrávat každý zápas, ale tenhle byl takový specifický. Bylo to první utkání ve skupině, navíc doma, takže všichni byli plni očekávání. Ale myslím, že jsme svůj úkol splnili.

Pod novým trenérem jsme v pěti zápasech ještě nedostali gól. Čím si to vysvětlujete?
To je samozřejmě paráda. Chceme, aby nám to vydrželo co nejdéle. Celý tým se soustředíme na defenzivu, víme, že pokud nedostaneme gól, nemůžeme prohrát. Navíc věříme, že nějaký ten gól vždycky dáme.

Příští zápas hrajete na půdě Villarrealu. S čím do Španělska pojedete?
Jedeme tam s tím, že nemáme co ztratit. Pokusíme se překvapit, ale bude to hodně těžké. Proti španělskému mančaftu se nevyhrává každý den.