"Docela jsme se na přípravu těšil, protože už jsem nevěděl, co mám na Moravě dělat. Díval jsme se alespoň na všechny zápasy Eura," řekl Petržela ve středečním rozhovoru s novináři.

"Zaujal mě hlavně gól Modriče. Tu střelu nikdo nečekal. Míč byl hodně vysoký, ale on to místo zpracování napálil a sedlo mu to krásně. Když to takhle napálím já, tak to letí až do pivovaru," prohlásil s úsměvem Petržela s odkazem na to, že plzeňský stadion stojí poblíž pivovaru.

Před čtyřmi lety se evropského šampionátu sám zúčastnil, tentokrát je alespoň v kontaktu s hráči. "Hlavně s Limbou (Davidem Limberským) a Hubňou (Romanem Hubníkem). Škoda, že to kluci proti Španělsku nedotáhli. Měli to dobře rozehrané. Bohužel dostali ten hloupý gól. Ale ještě mohl srovnat Vláďa Darida. Škoda. Ale nepochybuji, že i tak postoupí," věří Petržela.

Plzeň má na šampionátu i tři slovenské reprezentanty, zatím však nedošlo na sázky a hecování, která z reprezentací bude úspěšnější. "Zatím nic neproběhlo. Teprve jsme se dnes sešli. Uvidíme. Spíše ale kluky podporujeme," řekl plzeňský záložník.

Reprezentanti na něm po úvodním tréninku přípravy vyzvídali, jak si tým vedl pod novým trenérem Romanem Pivarníkem. "Na to, že to byl první trénink, tak to bylo docela výživné, ale zatím se s trenérem oťukáváme. Říkal, že máme dobré fotbalisty, ale musíme zapracovat na fyzičce, od které se to všechno odvíjí. Trenér má své věci, na které si musíme zvyknout. Samozřejmě chce nějakou disciplinu, ale přísný není. Zasmáli jsme se s ním. Je to chlap v pohodě," dodal Petržela.