Pětadvacetiletý fotbalista kvůli ruské invazi na Ukrajinu opouští moskevský Lokomotiv, kam v lednu odešel z mistrovské Slavie. Kuchta by se měl vrátit do největší české soutěže, ale místo do Edenu by mohl zamířit na Letnou. Rychlonohý útočník už měl jednat se Spartou, kde v mládí také působil.

Michael Krmenčík se raduje z branky do sítě Plzně.
Krmenčík bude hrát s Kúdelou v Jakartě, indonéský celek potvrdil jeho příchod

„Útočník Jan Kuchta by se z Lokomotivu Moskva mohl vrátit do české ligy. Zájem o něj projevuje Slavia Praha, z níž v lednu do Ruska přestoupil. Jenže pozor! Dva zdroje se shodly, že nejžhavějším adeptem na získání JK je Sparta. Hráč dnes údajně jednal na Letné," napsal na Twitteru novinář Seznam Zpráv Luděk Mádl, jehož informace bývají zaručené.

Odchod Kuchty z Lokomotivu potvrdil i sportovní ředitel Tomas Zorna, který prý jedná s několika českými zájemci. „Jan Kuchta se do Lokomotivu nevrátí. Rozhodnutí nesouvisí s politikou FIFA, která hráčům povolila pozastavit smlouvy s ruskými kluby. Hráč zůstane v České republice z důvodu osobních rodinných důvodů. V současné době Lokomotiv jedná s několika českými kluby o Kuchtově budoucí kariéře,“ řekl Zorna webu sport-express.ru.

Ondřej Kúdela oslavuje slávistický titul.
VIDEO: Královské přivítání. Kúdelu na letišti v Jakartě bouřlivě vítali fanoušci

Kuchta po lednovém odchodu do Moskvy stihl odehrál za Železničáře jedenáct zápasů, ve kterých vstřelil 3 góly a přidal 2 asistence.