Ještě ráno ležel v nemocnici na kapačkách, v podvečer téhož dne už stál na střídačce. „Byl to poslední termín, kdy jsem byl schopný být bez fotbalu,“ směje se uzdravený trenér teplických fotbalistů Jiří Plíšek.

Znovu plný elánu rozdával od postranní čáry pokyny, díky nimž dokráčel jeho tým k vítězství 4:1 v pohárovém utkání na půdě rivala z Ústí.

Trenérovi Severočechů hrozila ztráta sluchu, problémy s vnitřním uchem už ale díky desetidenní léčbě odezněly. „Jsem tady, protože jsem na sto procent připravený věnovat se mužstvu,“ hlásí dobře naladěný Plíšek.

Jak probíhala konzultace s doktorem? Musel jste hodně žadonit, aby vás už pustil na pohárový zápas s Ústím?

Před zápasem jsem byl na poslední terapii a už jsem se i dopředu domlouval s doktorem, že by mi povolil, abych mohl být s mančaftem. Byl to poslední termín, kdy jsem byl schopný být bez fotbalu (smích). Byla to taková vzájemná dohoda. Samozřejmě vím, že bych tomu měl ještě nějakou chvíli věnovat, ale myslím si, že už je to v takové rovině, že se můžu věnovat mužstvu, a to je důležité.

Co na to říkají lékaři?

Oni trošku kroutí hlavou, protože jsme pro ně asi blázni (smích).

Teď už tedy budete klasicky vést tým a koučovat jako před nemocí?

Určitě. Jsem tady, protože jsem na sto procent připravený věnovat se mužstvu. Nedělal bych z toho žádnou vědu. Cítím se v pohodě, kdybych mužstvu nemohl pomoct, tak bych si to nedovolil.

Bude ještě probíhat nějaká léčba?

Ještě mě čekají nějaká vyšetření, rentgeny a sona, ale myslím si, že je to na dobré cestě. Skutečně bych z toho nedělal nějakou velkou mediální záležitost (úsměv).

Jak vypadala spolupráce s vaším asistentem Zdeňkem Kluckým, který vás suploval v pohárovém utkání v Tel Avivu a v lize v Brně?

Ta spolupráce byla velmi intenzivní. Za prvé po telefonech a také před pondělním utkáním s Brnem jsem zašel za klukama na trénink a přípravu na zápas jsem dělal osobně. Spolupráce mezi mnou a Zdeňkem Kluckým je natolik úzká, že nám to fungovalo. Musím vyzdvihnout celý realizační tým.

Nyní je reprezentační pauza. Je to čas uskutečnit avizované změny v kádru, tedy příchod posily?

Na změnách se pracuje, ale zatím není nic konkrétního, co bychom mohli prezentovat. Rádi bychom se pokusili něco z realizovat.