Když stříbrnou Plzeň porazí, mají záchranu jistou a nemusí se ohlížet, jak dopadnou Olomouc se Znojmem. Těm před dnešním posledním kolem Gambrinus ligy patří sestupové příčky.

Klokani se vyhoupli na čtrnácté místo díky výhře 2:1 v Jablonci v předposledním kole, když se dvakrát trefil Jakub Rada. „Vítězství v Jablonci je pro nás velkou vzpruhou," poznamenal trenér Pražanů Luděk Klusáček.

Jenže proti jeho týmu stojí v tabulce druhá Viktoria Plzeň. V zápase jí na rozdíl od zelenobílých vlastně o nic nejde. S tím ale kouč Viktorie Plzeň Dušan Uhrin mladší nesouhlasí.

„Já si nemyslím, že nám v zápase o nic nejde. Hrajeme o body, hrajeme o naše diváky. Pro Bohemku je to zápas pravdy a pro nás je to zase zápas cti. Hráče na to připravuji už od úterý a věřím, že k tomu všichni přistoupíme velice zodpovědně," říká trenér Dušan Uhrin.

Bez několika důležitých opor

Absenci motivace vylučují i hráči Viktorie. „Všechny týmy měly dost času na to, aby získaly dost bodů a zachránily se. Víme, jaká je situace v tabulce, ale pro nás se tím nic nezmění. Budeme hrát tak jako celou sezonu. Chceme odvést co nejlepší výkon," slibuje plzeňský obránce David Limberský.

Kouč Viktorie se musí obejít kromě dlouhodobých marodů Mariána Čišovského a Marka Bakoše také bez trojice Radim Řezník, Lukáš Hejda a Pavel Horváth. Všichni tři dostali v minulém utkání doma s Brnem čtvrtou žlutou kartu a dnes v Ďolíčku nemohou nastoupit.

Navíc potíže se zády sužují Milana Petrželu, zdravotní problémy má také Jan Rezek. „I když pro nás nebude jednoduché sestavit obrannou řadu, věřím, že ti hráči, kteří nastoupí, odehrají zápas na sto dvacet procent. Je to poslední utkání sezony a já z něho chci mít dobrý pocit," dodává plzeňský trenér.

Bohemians musí vyhrát

Pro Plzeň to ale nebude vůbec snadný zápas. Čeká je tým urputných bojovníků, kterým jde o všechno. „Vidím na hráčích odhodlání utkání zvládnout," potvrzuje trenér Pražanů Luděk Klusáček.

Ze strany soupeře se tak dá očekávat obrovské nasazení až sebeobětování a také hra na hranici tvrdosti. Zápas může Plzeňany hodně bolet.

Jak se tím vším tým Dušana Uhrina vyrovná? „Každý trénink hráčům připomínám, co je v Ďolíčku čeká. Nesmíme se soupeři přizpůsobit, musíme hrát svoji hru," míní kouč Uhrin.