Viktoria nevyrazila do Katalánska poprvé, hrála tady už v roce 2011 při své premiérové účasti v Lize mistrů a prohrála 0:2. „Věřím, že kluci budou úspěšnější než my. Jednak že si zahrají víc fotbal a mohli by získat i nějaký bod,“ dodal Pavel Horváth, který tým tehdy vedl jako kapitán.

Spolu s ním u toho byl i další asistent Marek Bakoš nebo zkušený Václav Pilař. Na straně Barcelony si to pamatují záložník Busquets a současný trenér Xavi.„Tohle mužstvo, které je teď v Plzni, velmi dobře brání. A naše defenziva nemusí Barceloně úplně vonět. Věřím, že její hráče, kteří jsou individuálně skvělí, dokážeme dostat do situací, které nebudou komfortní,“ vysvětloval Horváth, jak by mohli soupeře zaskočit.

Trenér Michal Bílek během odvety s FK Karabach (2:1).
Na Camp Nou není poprvé. Bílek vzpomínal, jak hrál v roce 1991 v Barceloně

I přes tato prohlášení si jsou viktoriáni vědomi síly soupeře. I toho, že budou na slavném Camp Nou v pozici velkého outsidera. Barcelona v posledních týdnech přivedla několik hvězd. „Hlavně Raphinhaje obrovská posila. Není tam dlouho, ale už teď jde o klíčového a rozhodujícího hráče. Má obrovskou formu, těžko se brání. Věřím, že na to jsme připravení, kluci si budou pomáhat, budou blízko u sebe, aby tihle extra nebezpeční hráči neměli moc prostoru a mohli jsme je ubránit,“ myslí si Horváth.

Nebezpečí jménem Lewandowski 

Řeč byla před zápasem samozřejmě také o další hrozbě. Robertu Lewandowském, který přišel z mnichovského Bayernu. „On moc nepolevil ze statistik, jaké měl v minulosti. Lewandowski v jakémkoliv týmu je nebezpečí,“ konstatoval plzeňský asistent.

Polskou hvězdu by mohl bránit Milan Havel. „Recept se na něho těžko hledá. Umí si naběhnout i za obranu, je neskutečně silný na míči. Ale budu se snažit na něco přijít,“ prohlásil člen širšího kádru české reprezentace a připomněl, že není možné hlídat jen jednoho hráče. „Jsou tam ještě Rafinha, Dembele, Depay, Torres. To všechno jsou hráči světové extratřídy.“

FC Viktoria Plzeň na Camp Nou v roce 2011
Není moc gólmanů, kterým Messi nedal gól, vzpomíná Marek Čech

Plzeňské fotbalisty povzbudí přímo na Camp Nou i dva až tři tisíce fanoušků. Slétat do Barcelony se začali už v pondělí, protože cena letenek v úterý vystoupala. Někteří mířili do Katalánska autobusy.

Letecký speciál s fotbalisty Viktorie se z ruzyňského letiště vydal symbolicky po stopách skupiny C Ligy mistrů, přes Plzeň, Mnichov, Milán až do Barcelony.Na jeho palubě byly i zraněné ofenzivní opory Jan Kopic a Jan Kliment, kteří nemohou nastoupit. „Zrovna měli oba velmi dobrou formu. Bohužel se zranili. Ale máme široký kádr na to, aby je ostatní nahradili,“ přál si Horváth.