„Je to vysněný gól," pravil střelec Philipp Schobesberger.

Teprve 21letý mladík srazil Viktorii na kolena dvěma góly. Vždy využil zaváhání Františka Rajtorala, ale až ta druhá trefa byla klíčová. A raritní.

Schobesberger se v 77. minutě dostal do brejku, už byl sám před brankářem, když uklouzl. Přesto ještě dokopl balon za překvapeného brankáře Plzně.

„Rozhodně to tak nechtěl dát," poznamenal Matúš Kozáčik. Další hlas z domácí kabiny? „Já ho sice pořádně neviděl, ale ten hráč spadl asi sám a nějak to prošlo kolem brankáře," dodal Patrik Hrošovský.

„Byl to záměr," usmíval se muž, jenž už sbírá první zkušenosti i v rakouské reprezentaci. „Původně jsem chtěl gólmana obejít zprava, jenže jsem spadl. Ale od levé nohy se míč odrazil a spadl tam! Je to jedno, jak k tomu došlo, ale dokutálel se tam," jásal.

„Gól roku," říkal pak i kapitán Steffen Hofmann.

A mnozí - nejen (i nezasvěcení) fanoušci - souhlasí. James Horncastle, televizní expert, by ihned Schobesbergerovi udělil Cenu Ference Puskáse, kterou uděleje UEFA pro nejlepší trefu sezony.

Ano: právě díky tomu slaví Rapid, jenž už má jistý postup ze skupiny. Na letišti ve Vídni už byla hodina po půlnoci, přesto hrdiny včetně Schobesbergera přivítaly desítky nadšených fanoušků.

„Nemám slov," opakoval trenér Zoran Barisic.

Rapid „přežil" zimu v Evropě po dvaceti letech.

Zdroj: Youtube