Banskobystrický odchovanec letos odehrál v lize 23 zápasů a vstřelil čtyři góly. Dva starty a jeden gól stihl už v minulé sezoně v 17 letech.

"Martin je pro nás velkým příslibem do budoucna. Patří mezi hráče, které jsme dlouhodobě sledovali, a nyní přišel čas, kdy se může výkonnostně posunout. Zaujal nás nejen výkony na hřišti, ale také příkladným chováním mimo fotbalový stadion," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Počítá s tím, že už v létě dostane Chrien šanci zabojovat o místo v prvním týmu. "Pevně věřím, že uplatní zkušenosti načerpané ve slovenské nejvyšší soutěži i mládežnických reprezentacích," dodal Šádek.

Chrien se v týmu potká s jiným talentovaným slovenským hráčem Patrikem Hrošovským, který se na jaře naplno prosadil do prvního mužstva. V Plzni jsou i další slovenští fotbalisté Marián Čišovský, Michal Ďuriš, Matúš Kozáčik a Marek Bakoš.

"Zatím jsme se spolu moc nebavili, ale věřím, že na to bude dost času v následujících dnech. Doufám, že mě tu Patrik provede a naučí mě co a jak," řekl Chrien. "Plzeň je klub evropské úrovně a na Slovensku je velmi populární i proto, že v jejím dresu startuje několik slovenských hráčů. Přestup do Plzně je pro mě důležitým krokem v kariéře," dodal Chrien.