Kozel svoje rozhodnutí oznámil jen pár minut poté, co jeho tým v sobotu dokázal vyhrát 1:0 na horké půdě v Liberci. „Dostal jsem nabídku od Plzně. Je to taková nabídka, kterou nemůžete odmítnout za minutu. Pro každého trenéra je to vyznamenání, když o něj má zájem takový klub," potvrdil nabídku západočeského klubu Luboš Kozel.

Kouč Dukly Praha zvažoval nabídku od úřadujícího mistra několik dnů, ale nakonec se rozhodl, že bude pokračovat na Julisce, kde v létě prodloužil smlouvu o další tři roky. „Vzal jsem si čas na rozmyšlenou, a jakmile jsem se vnitřně rozhodl, oznámil jsem Plzni, že za nabídku děkuji a zůstávám v Dukle," řekl Kozel po ligovém utkání v Liberci.

Viktoria Plzeň bude muset hledat Vrbova nástupce jinde. Jedním z adeptů na uvolněný post trenéra je Dušan Uhrin mladší, který v současné době působí u mužstva Dynamo Tbilisi. Zástupci vedení úřadujícího mistra podle informací Deníku už v gruzínské metropoli jednali.

Plzeň myslí i na bývalého kouče AS Řím

Další možností je údajně také Zdeněk Zeman, český trenér trvale žijící v Itálii. Zástupci fotbalové Plzně podle serveru iDnes.cz šestašedesátiletého trenéra oslovili. 

Zeman, ortodoxní vyznavač útočného fotbalu, naposledy vedl AS Řím, kde skončil v únoru po osmi měsících. Dříve působil v Neapoli, římském Laziu, Parmě, Lecce, Brescii, ale také v istanbulském Fenerbahce či v Crvené Zvezdě Bělehrad.

Pokud by se Plzeň se zemanem dohodla, bylo by to první české angažmá zkušeného kouče. Musela by ale také pořádně sáhnout do peněženky. Zeman totiž nepatří k nejlevnějším trenérům.

Viktoria ani jedno z uvedených jmen nepotvrdila. „My máme ke všem jménům stejné vyjádření. To znamená, že otázka trenéra se v tuhle chvíli samozřejmě řeší, ale žádná jednání nejsou v takové fázi, abychom mohli něco komentovat," uvedl mluvčí FC Viktoria Plzeň Pavel Pillár.