„Byl to vyhecovaný zápas, pro diváky bylo atraktivní, že padlo pět branek. A pro nás je samozřejmě skvělé, že jsme utkání vyhráli a připsali si do tabulky tři důležité body," míní obránce Viktorie Plzeň František Rajtoral.

Zápas na Julisce podle něj nabídl atraktivní fotbal. „Dukla má výborné mužstvo, které chce hrát fotbal. Myslím si, že pro oko diváka to byl velmi zajímavý zápas," říká krajní obránce Viktorie.

Hodně diskuzí vzbudily dvě situace v prvním poločase, kdy sudí Jílek nechal bez povšimnutí dva fauly na hráče Plzně v šestnáctce Dukly. Nejdříve brankář Rada sestřelil Mahmutoviče a potom Polom přišlápl nohu pronikajícího Koláře a poslal ho na trávník.

Mužstvo Viktorie ale podle Františka Rajtorala neodpískané pokutové kopy nerozhodily. „Tohle v hlavě nemáte. Dokud rozhodčí penaltu neodpíská, tak prostě není. Důležité bylo, že jsme potom proměnili dvě penalty ve druhém poločase," říká muž, který si svými výkony na jaře říká o návrat do reprezentace.

Po výhře nad Duklou má Viktoria náskok dvou bodů na Spartu a ve středeční dohrávce doma se Slavií (18.00 hodin) může svůj odstup od největšího rivala zvýšit na pět bodů. „Bylo by to pěkné, ale to se uvidí až ve středu. Budeme se snažit," slibuje Rajtoral.