"Věděli jsme výsledky ostatních soupeřů, ale snažili jsme se to vytěsnit z hlavy. To by se nám nemuselo vyplatit. Tabulku jsem ještě neviděl, ale vždycky je dobré, když před reprezentační pauzou odskočíte," řekl Hubník na pozápasové tiskové konferenci. "Ale nesmí nás to uspokojit. Na podzim se hraje ještě o devět bodů," varoval.

Kromě domácího vítězství ho potěšil i výkon týmu a také tři vstřelené góly, tedy stejný počet jako za tři předchozí zápasy. "Jsme rádi, že jsme to zvládli, předvedli jsme kvalitní hru a divákům se to muselo líbit. Také jsme dali tři góly a měli jsme dost šancí, to v minulých zápasech nebylo. Tam nám musel vždy stačit jeden gól," uvedl Hubník.

O jeden z gólů se postaral jeho kolega ze stoperské dvojice Lukáš Hejda, který je se čtyřmi ligovými zásahy spolu s Michaelem Krmenčíkem a Tomášem Hořavou nejlepším střelcem týmu. "Dnes to dal do prázdné brány. Já byl hned za ním, tak se mi omlouval, že je žrout," usmíval se Hubník. "Při standardkách je nebezpečný, dává důležité góly, což je pro nás jen dobře," dodal zkušený obránce.

Výhrou oslavil 200. start v lize

Hejdu chválil i trenér Roman Pivarník. "Hejda roste zápas od zápasu. Zlepšuje rozehrávku, dokáže přečíslovat soupeře a při standarkách je neskutečně nebezpečný, ale i přesný v zakončení. S Hubníkem hrají výborně. Potřebují teď trochu oddychnout, protože to táhnou všechno," konstatoval plzeňský kouč.

Dvaatřicetiletý Hubník si navíc výhrou oslavil jubilejní 200. start v české lize. Tuto hranici překonal společně s Janem Kovaříkem. "Jsem rád za každý zápas, který mohu hrát. Hlavně, že jsem zdravý a že se daří týmu," dodal bývalý reprezentant, který se už národního dresu dobrovolně vzdal.