Čím si vysvětlujete ztrátu bodů s Mladou Boleslaví?
Příčin je více, ale není dobré to teď ventilovat navenek, to si musíme rozebrat sami mezi sebou. Na podzim jsme kralovali, jaro nám vůbec nevychází. Sám na to nemám odpověď, ale tak to ve sportu někdy je.

Kde hledat příčiny porážky ve výkonu mužstva v prvním poločase?
Těžko říct. Neřekl bych, že jsme byli před zápasem pod nějakým velkým tlakem. Spíše je pod ním Mladá Boleslav, která hraje o záchranu. Chtěli jsme si udržet náskok, který jsme měli, jenže náš výkon v prvním poločase se nedá ani komentovat či nějak hodnotit. Druhá půle už byla o něco lepší, pomohlo nám i vyloučení hráče soupeře.

Obránce Václav Procházka v dresu Baníku Ostrava (vlevo).
Obránce Baníku Procházka: Ukázali jsme sílu, výhra byla zasloužená

Nemůže být pod dojmem velkého náskoku z podzimu chyba v menší koncentraci?
Ano, někdo může na někom vidět, že se špatně koncentruje na balon. Měli jsme v utkání i spoustu nepřesných přihrávek.

Čím si vysvětlujete pokles formy oproti podzimu?
Já myslím, že jsme fotbal hrát nezapomněli. Naštěstí se v porážce s Mladou Boleslaví moc dlouho babrat nebudeme, už ve středu hrajeme další utkání. Máme před sebou dva zápasy venku, kde se nám, nevím proč, daří lépe než doma.

Jak z nepříjemné situace ven?
Musíme rychle zapomenout na to, co bylo, a oba zápasy tento týden venku, v Ostravě a v Praze s Bohemkou, zvládnout. Věřím, že už ve středu s Baníkem se nám to podaří.

Přitom proti Sportingu jste podali skvělý výkon. Neměli jste příliš v hlavě, že přijede Mladá Boleslav, tým ze spodku tabulky hrající o záchranu?
To ani v hlavě být nemůže. Jihlava měla po podzimu deset bodů, tým odsouzený k sestupu, a najednou jich měla dvaadvacet. O podcenění nemůže být řeč. Mohu dát ruku do ohně za to, že to tak není. Na podzim nám ale všechno vycházelo, na jaře nic. Navíc teď je to tak, že se nedaří nejen jednomu hráči, ale hned pěti. A to už je problém.

Theo Gebre Selassie a jeho radost z branky
Fotbalista Theo Gebre Selassie: Rodina je pro mě na prvním místě