"Samozřejmě jsme si představovali lepší výsledek. Šli jsme do vedení, ale paradoxně nám to spíše ublížilo," řekl trenér Plzně Karel Krejčí.

Domácí celek byl v úvodu utkání o něco aktivnější a více zaměstnával plzeňskou obranu. První střelecký pokus zaznamenal v 11. minutě krajní obránce Stangl, Kozáčik ho ale dokázal vytěsnit do bezpečí.

O minutu později měla Viktoria první vážnou akci a hned z toho byl gól! Jan Kovařík z levého křídla odcentroval před branku, kde se dokázal prosadit kanonýr Michal Ďuriš.

Velkou šanci na vyrovnání měl Rapid v průběhu 18. minuty, kdy se ve vápně k zakončení dostal znovu Stangl. Slovenský brankář, který pro dnešní utkání dostal kapitánskou pásku, ale vytáhl pěkný zákrok.

Vídeňský tým pokračoval v útočném tlaku a hrozil plzeňské defenzivě. Kainz nabil v pokutovém území volnému Petsosovi, jehož pokus byl ale naštěstí pro český tým zblokován. Ve 34. minutě už se to ovšem nepovedlo. Za vápnem se ke střele dostal Steffen Hofmann, který poslal balon až do branky Matúše Kozáčika – 1:1.

O chvíli později si svěřenci trenéra Krejčího mohli vzít vedení zpět. Po krásném průniku Limberského střílel Ďuriš, ale trefil jen gólmana Novotu. Další šanci si Plzeňští vytvořili ve 42. minutě – na rohový kop Kovaříka si velmi dobře naskočil Hejda, ale vídeňský brankář vytáhl dobrý zákrok.

Naději vykřesal Hrošovský

Vstup do druhého poločasu domácímu týmu vyšel parádně. Pavelic obdržel balon na pravou stranu ve vápně a z první ho poslal na Louise Schauba stojícího před brankou. Od toho se míč odrazil do sítě a bylo to 2:1. Opakované záběry ale prokázaly, že se jednalo o ofsajd.

Další velká rána pro hosty přišla v 68. minutě. Thanos Petsos posílal do vápna původně centr, který se snažil zasáhnout Schaub. Nedokázal to, přesto Kozáčik zareagoval velmi pomalu a balon mu propadl až do sítě – 3:1. Plzeňané posléze měli velké štěstí, že neinkasovali znovu, jelikož Rapid byl na koni a vytvořil si další gólové šance.

V 76. minutě zasvítila Západočechům jiskřička naděje, když Patrik Hrošovský pěknou přízemní střelou z dálky prostřelil Novotu, čímž snížil na 2:3 z pohledu svého týmu.

Českému mistrovi ovšem nepomohlo ani závěrečné čtyřminutové nastavení a tak z Vídně odjel bez zisku bodu. "Je to komplikace, ale pořád ještě nějaká šance na postup je. Musíme se ale zlepšit a nedostávat hloupé góly," zdůraznil Krejčí.

Utkání 3. kola skupiny E fotbalové Evropské ligy:

Rapid Vídeň - Viktoria Plzeň 3:2 (1:1)
Branky: 34. S. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos - 12. Ďuriš, 76. Hrošovský. Rozhodčí: Pawson - Kirkup, Betts (všichni Angl.). ŽK: Dibon - Kovařík. Diváci: 38.400.

Rapid: Novota - Pavelic, Dibon, M. Hofmann, Stangl - Petsos, Schwab - Schaub (80. Huspek), S. Hofmann (62. Grahovac), Kainz - Prosenik (68. Jelič). Trenér: Barešič.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Hejda, Limberský - Vaněk (80. Holenda), Hrošovský - Kopic (58. Petržela), Hořava (58. D. Kolář), Kovařík - Ďuriš. Trenér: K. Krejčí.

1. Rapid Vídeň 3 3 0 0 6:3 9
2. Villarreal 3 2 0 1 6:2 6
3. Viktoria Plzeň 3 1 0 2 4:4 3
4. Dinamo Minsk 3 0 0 3 0:7 0