První tréninky ve Westendorfu jsou za vámi. Jaké z vašeho pohledu byly?
Já si myslím, že dobré. Prostředí tu už známe, takže jsme věděli, co od toho očekávat. Našli jsme tady ideální podmínky, takže jsem spokojený.

Jak jsou na tom hráči, kteří kvůli zranění neabsolvovali kompletní přípravu v domácích podmínkách a odjeli s vámi na soustředění do Rakouska?
Jejich zdravotní stav se neustále zlepšuje. Doufám, že to bude z tohoto pohledu pokračovat v pozitivním směru i nadále.

Na co jste se během prvních tréninků ve Westendorfu nejvíce zaměřili?
Věnujeme se především tomu, aby hráči byli dobře připravení na soutěž. Doufám, že to bude znát na hřišti, hlavně v mistrovských utkáních. Když jsme byli v Plzni, hodně jsme střídali terén i posilovnu. Tady už více využíváme hřiště, děláme taktické tréninky a zaměřujeme se na věci, které budeme chtít přenést do zápasů. Už se nám to dařilo v určitých pasážích naplňovat i v domácích přátelských zápasech. Věřím, že v tom budeme pokračovat a bude se to na naší hře stále více projevovat.

Liší se nějak zásadně dopolední a odpolední fáze přípravy, jako tomu bylo v domácích podmínkách?
Teď už ne. Doma to bylo tak, že dopoledne jsme byli na hřišti a odpoledne v terénu a v posilovně. Nyní už se to všechno odbývá na hřišti. Chceme co nejvíce pracovat s balonem a ukazovat hráčům určité věci a budeme po nich chtít, aby je dokázali přenést do soutěžních zápasů.

Ve Westendorfu nejste s Viktorkou poprvé, už jste sem jezdil s mužstvem v minulých sezonách. Vnímáte oproti dřívějšku nějaké změny?
Okolí je pořád stejné. Servis se zde ale neustále zlepšuje. Mám z toho velice příjemný pocit, prostředí a podmínky pro naši práci je ve Westendorfu naprosto ideální.

(vac, fcv)