Zápas se hrál v pekelném dusnu. „V prvním poločase se mi špatně dýchalo, po přestávce už to bylo lepší. Hlavně, že to dobře dopadlo a jsme v Evropě. Všichni si ale uvědomujeme, že jsme měli velké štěstí a že pořád je na čem pracovat," připomíná Tomáš Hořava.

Viktorka si tak zajistila účast v podzimních evropských pohárech. Teď už je jen otázkou, zda fanoušci budou chodit v Plzni na zápasy v Evropské lize nebo v Lize mistrů. „Moc se na to těším. Je dobré, že jsme v play-off. Budeme se snažit nedostatky odstranit a zabojovat o Ligu mistrů. Zahrát si ji, to je sen každého fotbalisty," zdůrazňuje.

Náročný zápas s Karabachem stál fotbalisty Viktorie Plzeň hodně sil. „Je to tak, když k tomu ještě připočtete dlouhé cestování, bylo toho dost. Já ale věřím, že čas na to, abychom do dalšího zápasu zregenerovali a nabrali nové síly, bude dost," míní.

Už v neděli se Viktoria v domácí lize postaví dalšímu soupeři do Doosan Areny přijede Bohemians Praha 1905, mužstvo, které ještě na jaře vedl současný kouč Viktorie Roman Pivarník.

Bohemce pod novým trenérem Miroslavem Koubkem úvod sezony nevyšel, doma podlehla nováčkovi z Hradce Králové 0:3. „Pro Bohemku bude asi základem její hry v Plzni dobrá defenziva. Počítám s tím, že budeme soupeře dobývat a že budeme lepší a v utkání se prosadíme," věří Hořava.

Utkání s Bohemians Praha 1905 začíná v Doosan Areně ve 14.30 hodin (zápas vysílá ČT2).