Viktoria na začátku prosince už angažovala z Teplic bosenského útočníka Aidina Mahmutoviče a záložníka Egona Vůcha, který ale druhou polovinu sezony dohraje na hostování na severu Čech.

Jednadvacetiletý Baránek patřil k hlavním oporám Baníku, který je po podzimu překvapivě pátý v tabulce. "Honzu jsme pozorovali delší dobu. Jedná se o velmi perspektivního fotbalistu, který však již v dresu Baníku prokázal své nesporné sportovní kvality. Věříme, že v týmu Viktorie se bude dále rozvíjet a bude platným článkem kádru v boji o titul a postup do evropských pohárů," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Podle hráčova manažera Viktora Koláře měla Plzeň o Baránka zájem už v létě. "Honza svými pravidelnými starty v Baníku ukázal své možnosti, byl jedním z pilířů výborné ostravské defenzivy. V jednadvacítce nasbíral cenné zkušenosti s mezinárodním fotbalem, dalším cílem pro něj bude nyní prosadit se do sestavy ambiciózního týmu," řekl Kolář.

Ostravský odchovanec dosud v nejvyšší sezoně odehrál 38 utkání a vstřelil tři branky. O Baránka se prý zajímala i pražská Sparta a nejmenované zahraniční kluby. "Na Baník nikdy nedám dopustit, v klubu jsem vyrostl a jsem mu vděčný za mnohé. V tuto chvíli jsem se však rozhodl pro angažmá ve Viktorii Plzeň a věřím, že toto řešení bude pro všechny strany správné. Těším se na boj o titul i případné boje v pohárově Evropě," uvedl Baránek.

Urostlý stoper si uvědomuje, že ho čeká velká konkurence. "Bylo by špatné, kdyby nejlepší český klub nedisponoval velkým množství kvalitních fotbalistů. Uvědomuji si, že se budu muset o své místo poprat, ale půjdu do přípravy s velkou chutí dokázat, že mohu být Viktorce okamžitě prospěšný," řekl.

ČTĚTE TAKÉ: Baník prodává své opory. Po Baránkovi se vzdal i záložníka Greguše