V sobotním utkání na Slavii zahrál domácí obránce Milan Nitrianský v 54. minutě rukou v pokutovém území.

Sudí Zelinka, jenž byl pár kroků od inkriminovaného momentu, se ale chybně domníval, že to bylo ještě před vápnem a Plzni přisoudil pouze přímý kop. Západočeši pak inkasovali a prohráli 0:1.

"Měl být nařízen pokutový kop ve prospěch Plzně," uvedla v prohlášení předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková.

V Českých Budějovicích chybně nenařídil penaltu sudí Proske poté, co v osmé minutě mladoboleslavský Jiří Skalák ve vápně fauloval domácího Jana Vošahlíka. "Hlavnímu měl ale pomoci asistent, který měl lepší postavení i výhled na danou situaci," podotkla Damková.

Na rozdíl od zápasu na Slavii neměla chyba v Českých Budějovicích tak velký vliv na výsledek. Domácí nováček totiž z následné akce ihned vyrovnal na 1:1 a nakonec navzdory dlouhému oslabení vyhrál 2:1.

A ještě jedna situace. Rozhodčí Ondřej Lerch zase neměl uznat branku příbramského Petra Švancary, které předcházela hra rukou. Branka ani tady konečný výsledek příliš neovlivnila, protože Bohemians 1905 už udrželi výhru 3:2.

"Rozhodčí Lerch sám o sobě neměl špatné postavení a sám prý viděl, jak míč dopadl Švancarovi na rameno. Někdy tyto situace v reálu i z opakovaných záběrů vypadají všelijak a poté vám jediný dobrý záběr ukáže, že hráč rukou nehrál," uvedla Damková. "To však nebyl případ Švancary, který podle dostupných záběrů při zpracování míče rukou opravdu zahrál," dodala.