Ale pozor: to není všechno. Limberský bude v jakési "podmínce". Jakékoliv další porušení profesionální smlouvy by podle generálního manažera Adolfa Šádka mělo pro jeho působení v klubu fatální následky.

Limberský havaroval v noci na čtvrtek v centru Prahy, policisté mu naměřil více než jeden a půl promile alkoholu.

Čtěte více: Limberský: Udělal jsem strašnou hloupost. Půjde k soudu jako Pavelec?

"Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. Udělená pokuta je pak mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů ve Viktorii Plzeň," uvedl Šádek v tiskovém prohlášení.

Limberský tři dny poté, co v neděli jedním gólem přispěl k výhře národního týmu v kvalifikačním duelu v Lotyšsku (2:1) a k postupu na evropský šampionát, usedl v opilosti za volant. V Praze na Smíchově v noci ze středy na čtvrtek naboural své luxusní auto (značky Bentley) a podle policistů se snažil od nehody utéct a vyhrožoval jim.

Jednatřicetiletému hráči v krajním případě může hrozit až tříleté vězení. Vedení Viktorie s hráčem incident dlouze řešilo.

Nebyl to příjemný rozhovor

"Pro naše závěry nebyly, ani nebudou rozhodující informace z médií, v tuto chvíli jsme nebrali v potaz ani zprávy z šetření policie. Naším jediným měřítkem je profesionalita a vystupování hráčů Viktorie Plzeň, kterým by měl jít David příkladem," prohlásil Šádek.

Exces, jenž se stal před víkendovým pokračováním fotbalové ligy, rozpálil vedení klubu do běla.

"Jeho středeční jednání je jednoduše neakceptovatelným prohřeškem, který se u žádného hráče Viktorie Plzeň nebude opakovat. Davidovi bylo jasně sděleno, že jakékoliv další porušení smlouvy bude mít pro jeho další klubové působení fatální následky," dodal Šádek.

Manažer věří, že se Limberský ze všeho poučí. "Dnešní rozhovor pro něj nebyl příjemný. V konečném důsledku je celá situace poučením i pro nás. Kdo není schopen pochopit, jaké povinnosti a nároky vyplývají ze statusu hráče Viktorie Plzeň, nemá v Doosan Areně co pohledávat," dodal Šádek.

A pozor: s nulovou tolerancí vůči disciplinárním prohřeškům byl dnes seznámen také zbytek týmu.