Kozel, Brückner, Zeman? Ne, na lavičku usedne právě Uhrin. "Dlouho jsme ho sledovali. Je pravda, že se mluvilo i o jiných trenérech, ale on je jediný, komu jsme předložili konkrétní nabídku smlouvy," vysvětlil majitel klubu Tomáš Paclík.

Nástupce úspěšného Pavla Vrby dostal smlouvu na dva a půl roku.

"Hned jsem věděl, že chci s Viktorií spolupracovat. Problémem bylo, že jsem měl smlouvu v Tbilisi, ale tu se nakonec povedlo rozvázat. Kdyby to však bylo od jiného týmu než od Plzně, tak by mě v Gruzii asi nepustili," prohlásil Uhrin.

Uhrin dosud vedl v Gambrinus lize týmy Bohemians Praha 1905 a Mladé Boleslavi, se kterou skončil v sezoně 2005/2006 na druhém místě a o rok poději s týmem vybojoval třetí místo.

V následujících letech sbíral zkušenosti v zahraničí, když vedl rumunské celky CFR Kluž, řecký Limassol a gruzínské Dinamo Tbilisi. S Dinamem získal letos mistrovský titul, což se ve stejném klubu povedlo v roce 2008 i jeho otci Dušanovi Uhrinovi staršímu.

Angažmá v cizině přerušil Dušan Uhrin mladší jen na krátký čas v letech 2009–2010, kdy se znovu vrátil do Mladé Boleslavi.

Nového kouče nečeká v Plzni lehký úkol. Jeho předchůdce Pavel Vrba vytáhl mužstvo do absolutní české špičky a s Viktorií úspěšně bojoval i v evropských pohárech.

"Nechci říkat, že to bude těžké, protože mužstvo je velmi dobře připravené. Pavel tu dokázal velké věci, kdybych se bál sem jít, tak zůstanu v Tbilisi. Jdu sem s tím, že chci v Čechách vyhrát titul. Viktorka má za sebou velké věci a věřím, že i před sebou," dodal Uhrin.