Plzeň vyhrála po lize i Superpohár, na penalty

Plzeň - S Mladou Boleslaví úřadující mistr prohrával po penaltě, ale stačil vyrovnat a pak na penalty vyhrál.

22.7.2011

Superpohár pro Plzeň. Na snímku v souboji Michael Krmenčík z Plzně (vlevo) a Aleš Neuwirth z Mladé Boleslavi.Foto: ČTK

Plzeňští fotbalisté dosáhli na druhý pokus na český Superpohár. Ligový šampion včera porazil na domácím trávníku pohárového vítěze z Mladé Boleslavi na pokutové kopy 4:2, když základní hrací doba skončila 1:1.

Západočeši se tak po pražské Spartě stali druhými držiteli této trofeje v historii.

První poločas příliš fotbalové krásy divákům nenabídl. Oba týmy hrály velmi opatrně a do šancí se dostávaly jen sporadicky.

První branka tak padla z pokutového kopu, který nařídil sudí Královec po faulu plzeňského Ševinského na unikajícího Rolka. Na značku penalty si postavil míč tradiční exekutor Táborský a umístěnou střelou k levé tyči poslal ve 35. minutě Mladou Boleslav do vedení.

„Takových soubojů tam bylo několik. Rozhodčí si bohužel vybral tenhle. Deset minut před tím byl ve vápně stejný zákrok na našeho hráče a za stavu 0:1 zahráli hosté před svojí brankou evidentně rukou, takže také my jsme měli určitě kopat alespoň jednu penaltu,“ zlobil se v poločase zápasu obránce Viktorie František Ševinský.

V 68. minutě mohl dát Středočechům gólovou pojistku Chramosta, který se ocitl za zády domácí obrany, ale Plzeň podržel skvělým zákrokem Daněk a brankář Viktorie si o pár minut později poradil také s nebezpečnou hlavičkou Neuwirtha.

V závěrečné dvacetiminutovce si Plzeň vytvořila místy až drtivý tlak a po zásluze byla v 84. minutě odměněna vyrovnávací brankou.

Přesný Jiráčkův centr z levé strany pohotově uklidil do prázdné branky Hora.

Další gól ve hře už nepadl a na řadu přišel penaltový rozstřel. V něm měli pevnější nervy plzeňští borci. Brankář Daněk si připsal dva úspěšné zákroky, jeho protějšek Miller jen jeden a po dalším gólu Hory mohla naplno propuknout radost Viktorie.

„Musím hráče pochválit za to, že hráli o vítězství až do konce. Bylo to velmi vyrovnané utkání, jen při penaltách jsme měli trošku více štěstí,“ uznal sportovně trenér Plzně Pavel Vrba.

„Když si vzpomenu na dvě vyložené šance Chramosty, tak si myslím, že jsme měli k vítězství mnohem blíž,“ domnívá se kouč Středočechů Miroslav Koubek.

Viktoria Plzeň – Mladá Boleslav 1:1 (0:1), pen. 4:2

Branky: 84. Hora – 35. Táborský z pen. Pokutové kopy proměnili: Ďuriš, Kolář, Darida, Hora – Řezníček, Kúdela. Neproměnili: Fillo – Wojnar, Štohanzl. Rozhodčí: Královec – Mencl, Košec. ŽK: Trapp – Opiela, Procházka, Kulič, Kysela. Diváci: 2920.

Plzeň: Daněk – Ševinský, Čišovský (46. Rajtoral), Brezinský, Limberský (46. Jiráček) – Darida, Trapp – Fillo, Ďuriš, Krmenčík (66. Kolář) – Hora. Trenér: Vrba.

Mladá Boleslav: Miller – Kysela, Neuwirth, Rolko, Šírl – Kúdela, Procházka, Opiela (90. Wojnar) – Táborský (84. Řezníček), Chramosta, Kulič (67. Štohanzl). Trenér: Koubek.

Autor: Libor Šiman

22.7.2011

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo pracoviště:, - Barákova č.p. 237/8, Říčany u Prahy, , Prvotní kontakt:, - tel.: 608 766 700, - e-mail: info@indickynabytek.cz, , Upřesňující údaje:, - práce na PC, znalost programů Office (vyplňování objednávek v Exel, outlook-mailová komunikace) psaní faktur v i-doklad, - po zaškolení komunikace se zákazníky-elektronicky a osobně na showroomu, , Zaměstnanecké výhody:, - služební telefon, - notebook. Pracoviště: Bishnoi s.r.o. - říčany, Barákova, č.p. 237, 251 01 Říčany u Prahy. Informace: Tomáš Rajbr, +420 608 766 700. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 15 200 Kč Vrátní Vrátný/á. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15200 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Vratimovská 689/117, Ostrava - Kunčice, 719 00, Kontakt: osobně po telefonické domluvě na adrese pracoviště., , Řidičský průkaz sk. B výhodou, , Zaměstnanecké výhody: odměny, příplatky. Pracoviště: Jozef sochuľák autodoprava, ostrava - kunčice, Vratimovská, č.p. 689, 719 00 Ostrava 19. Informace: Jozef Sochul´ák, +420 603 585 478. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 18 000 Kč Všeobecné sestry bez osvědčení Všeobecná sestra bez osvědčení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CZ-ISCO: 32211, VŠEOBECNÁ SESTRA BEZ OSVĚDČENÍ - pracoviště Jičín., Písemné žádosti s profesním životopisem posílejte na personální oddělení Oblastní nemocnice Jičín a.s., se sídlem Bolzanova 512, 506 01 Jičín, nebo email: lenka.vycitalova@nemjc.cz, , Nabízíme: , - práci na akreditovaném pracovišti, - adekvátní pracovní a platové podmínky, - pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou, - plný úvazek , - týden dovolené navíc, - podporu profesního růstu, vzdělávání, - možnost ubytování , - dotované stravování, - podporu při vyřízení veškeré dokumentace nutné pro vyřízení zaměstnanecké karty, podporu při zapracování, - vhodné i pro absolventy, , Požadavky:, - odpovídající vzdělání dle zákona č. 96/2004 Sb., místo vhodné i pro cizince s povolením k výkonu nelékařského povolání na území ČR na dobu určitou , - zdravotní způsobilost a bezúhonnost, - znalost ČJ , , DATUM NÁSTUPU dohodou, Vhodné i pro cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Oblastní nemocnice jičín a.s. - interní odd., Bolzanova, č.p. 512, 506 01 Jičín 1. Informace: Lenka Vyčítalová, +420 493 582 227. Gastronomie - Pomocná kuchařka a úklid 15 000 Kč Do restaurace s ubytováním přijmu pomocnou kuchařku a nejlépe i na úklid, k dlouhodobé spolupráci, možnost ubytování, jedná se úklid. Podmínkou je zvládání výdeje jídel a příprava jednoduchých minutek.

Národní fotbalový stadion v Bratislavě
9

Derby se blíží. Ještě před ním ukázali Slováci nový národní stadion

České biatlonistky štafetu nezvládly.

Českým biatlonistkám ubyly soupeřky. Úspěšné sestry mají zákaz reprezentovat

Nepovedené rozloučení s podzimem. Prostějov doma padl s Třincem

Prostějovští fotbalisté zakončili podzimní část sezony porážkou s Třincem. Svěřenci Oldřicha Machaly se ani v posledním utkání před zimní pauzou nevymanili z krize a připsali si čtvrtou porážku v řadě.

Začátek sezóny za těmi nejlepšími. Sáblíková skončila sedmnáctá

Úvodní závod světového poháru skončil pro rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou sedmnáctým místem. V japonském Obihiru startovaly na patnáctisetmetrové trati i Nikola Zdráhalová a Natálie Kerschbaummayr, ty dojely ve čtvrté, respektive páté desítce.