Po odchodu Romana Hubníka na hostování do Olomouce se ale dvaadvacetiletý vytáhlý obránce dočkal. S reprezentantem Václavem Procházkou utvořil stabilní stoperskou dvojici. „Myslím si, že jsme se brzy sehráli a docela nám to spolu v poslední době šlo," míní talentovaný zadák Viktorie.

Ve čtvrtek ve Vídni v důležitém utkání Evropské ligy proti domácímu Rapidu se ale o bohaté zkušenosti svého parťáka ze středu obrany nebude moci opřít. Václav Procházka nemůže nastoupit kvůli vyloučení po dvou žlutých kartách v posledním utkání s Villarrealem ve Španělsku.

„Škoda, že nemůže hrát, ale myslím si, že zápas s Rapidem to nijak neovlivní. Nastoupím po boku Lukáše Hejdy, který je také výborný obránce. Hrajeme teď spolu na tréninku a podle mne to bude s ním naprosto v pohodě," říká Jan Baránek.

Pro oba týmy budou vzájemné duely klíčové z pohledu boje o postup ze skupiny. Rapidu vyšel start na jedničku, dokázal doma porazit favorizovaný Villarreal a vyhrál ve druhém zápase skupiny v Bělorusku nad Dinamem Minsk.

Mnohonásobný rakouský mistr je tak se šesti body na čele skupiny. „V základní skupině Evropské ligy je důležitý každý zápas, ale vzhledem k tomu, jak se naše skupina vyvíjí, budou obě naše utkání s Rapidem nejdůležitější," souhlasí.

Jeden z vrcholných zápasů podzimu

V rakouské lize se Rapidu v poslední době už tak nedaří, naposledy prohrál překvapivě s předposledním celkem tabulky Wolfbergerem. „I tak to bude s Rapidem těžký zápas. Všichni víme, o co hrajeme, takže se domnívám, že utkání ve Vídni můžeme přirovnat k jednomu z vrcholů podzimu," tvrdí obránce Viktorie Plzeň.

Západočeši mohou ve Vídni počítat s počtenou podporou svých příznivců, do rakouské metropole cestuje více než dva a půl tisíce fanoušků Viktorie.

„I já tam budu mít hodně svých známých. Ve Vídni je velký stadion, atmosféra bude skvělá. Každý takový zápas v Evropské lize je obrovským zážitkem," těší se na zítřejší večer Baránek, kterému nebude vadit ani chladnější podzimní počasí. „Zima pro mě není žádný problém. Mně spíše vadí, když je horko," usmívá.

Fotbalisté FC Viktorie Plzeň ve středu vyrazili do Vídně speciálem z letiště Václava Havla v Praze a večer od 19.00 si při předzápasovém tréninku vyzkoušejí trávník stadionu Ernsta Happela.

Čtvrteční zápas ve Vídni začíná ve 21.05 a nevysílá ho žádný z českých televizí.