Fotbalisté Viktorie si z Kaprunu přivezli cenný skalp

PLZEŇ - S cenným skalpem pětatřicetinásobného řeckého mistra Olympiakosu Pireus se v pondělí vrátili ze soustředění v Rakousku fotbalisté Viktorie Plzeň. Autobus se šestým celkem minulého ročníku Gambrinus ligy dorazil před tribunu stadionu ve Štruncových sadech dvě hodiny po poledni.

24.7.2007

Ilustrační fotoFoto: ŠÍP/Burešová Alena

Kouč Západočechů Stanislav Levý měl důvod ke spokojenosti. Západočeši sehráli během osmi dnů tři zápasy a ani jednou neprohráli. Remizovali s rumunskou Clují 1:1, porazili nizozemský druholigový klub ADO Den Haag 3:1 a senzaci si schovali na závěr – v neděli zdolali 2:1 úřadujícího řeckého šampiona a účastníka Ligy mistrů, tým Olympiakosu Pireus.

„Soustředění bylo prospěšné. Potkali jsme se se třemi kvalitními soupeři ze zahraničí, našli jsme perfektní podmínky co se týče pobytu i tréninku. Vadou na kráse trochu bylo dlouhé cestování ke dvěma posledním zápasům, ale s tím jsme se srovnali,“ prohlásil včera kouč Viktorie. Trenér Levý si cení nejen výhry na Pireem, ale i výhry nad nizozemským klubem a remízy s Clují.

„Rumunský klub nakoupil v létě osm fotbalistů za deset milionů eur, byli mezi nimi Portugalci i Brazilci. Byl to velmi silný tým,“ říká trenér Levý. Už tuto sobotu čeká Viktorii další věhlasný soupeř. V Berlíně se střetne s předním bundesligovým klubem, Herthou BSC. „K utkání odcestujeme už v pátek,“ upřesnil Levý.

Viktoriáni zdolali řecké mistry z Pirea

AXAMS (RAKOUSKO) - Od začátku se hrál oboustranně hodně ofenzivní duel a Západočeši za soupeřem nijak nezaostávali. Už v deváté minutě pálil mimo Petr Šíma, ve 20. minutě po rohu vstřelil Müller dokonce vedoucí gól. I ve zbytku úvodního poločasu měli Plzeňští řadu slibných možností.

Soupeř měl obrovskou možnost vyrovnat v 67. minutě, ale brankář Daněk svůj tým podržel. Hned z protiútoku přišel rozhodující okamžik zápasu, protože Brožík využil přečíslení a jeho lob skončil druhým gólem v brance Nikopilidise.

Čtyři minuty před koncem sice Řekové snížili, ale dál už dobýval účastník Ligy mistrů plzeňskou branku marně.