Tři body nakonec nestačily na obhajobu titulu, protože Slavia porazila Brno 4:0 a skončila o dva body před druhou Viktorií. „Slavia je mistr, má nejvíc bodů a já jí gratuluju," řekl zklamaný Bakoš.

Milan Škoda.
Slávistický kanonýr Škoda: Neuvěřitelně se těším na znělku Ligy mistrů

Věřil jste, že s ohledem na situaci můžete získat titul?
Do zápasu jsme nastupovali s přesvědčením, že musíme vyhrát a že míč je kulatý a na Slavii se může stát cokoliv. Podali jsme výkon, za který se nemusíme stydět a odvedli jsme to, co bylo v našich silách, abychom byli první. O tom, že se to tak nestalo, jsme nerozhodovali už my, ale rozhodlo se o tom v Praze.

Jaké pocity momentálně převažují?
V sezoně jsme odvedli maximum, co jsme mohli. Mohlo to být lepší, ale i horší. Myslím si, že sezona nebyla špatná. Skončili jsme druzí, ale bojovali jsme o titul do posledního kola. Vyhrála Slavia. Teď si oddechneme, pak vyhrneme rukávy a jdeme na novou sezonu. Musíme pracovat tak, abychom se vrátili tam, kde jsme byli v minulých sezonách.

Na Slavii jste ztratili dva body. Jak moc mrzí nezvládnutý zápas v Jablonci. Přišli jste tam o titul?
Teď člověk začne dumat nad tím, kde jsme body ztratili, kde získali. Hodně bodů jsme získali v posledních minutách, což byly ty plusové. Zápasy v Jablonci nebo doma s Teplicemi a Boleslaví jsme mohli zvládnout. Suma sumárum jeden jako druhý zápas nás stály titul. Vrtat se v tom, kde jsme ho ztratili, dneska nemá význam. Realita je taková, že Slavia je první.

Milan Lutonský
Záložník Lutonský: Slavia šlapala, za titulem si šla a zaslouženě ho vyhrála

Souhlasíte s trenérem Bečkou, že sezona byla úspěšná?
Cíle jsme měli stanovené. Chtěli jsme se kvalifikovat do boje o Ligu mistrů a samozřejmě chtěli jsme být na prvním místě české ligy. V průběhu sezony se ale vykrystalizoval soupeř, který byl silný a který si to s námi rozdal. Nakonec má víc bodů než my. Hlavní cíl boj o Ligu mistrů jsme splnili a v domácí lize jsme získali hodně bodů (v roce 2013 Plzni stačilo k titulu 65 bodů. Letos jich získala 67 pozn. red.), takže sezona je úspěšná. Mohlo to být samozřejmě lepší, ale celý klub od vedení až po hráče jsme spokojení.

Čím si vysvětlujete, že na jaře nebyly výkony Viktorie tak přesvědčivé jako v minulých sezonách?
Zažil jsem tady tituly a pamatuji si, že jaro bývalo horší než podzim. Každý boj o titul je psychicky náročný. Udělali jsme všechno pro to, aby to vyšlo, což ocenili i fanoušci. Přišlo 10 tisíc lidí a odezvy nejsou negativní. I když jsme nevyhráli proti Teplicím i Boleslavi, tak jsme odcházeli s potleskem. Takže odezva na to, že sezona byla úspěšná, je reakce lidí na tribuně.

Na trenérský post přijde Pavel Vrba. Těšíte se?
Trenér Vrba se těší, jak nám bylo řečeno. My se těšíme do práce. Teď máme pár dní dovolené, vypneme hlavy a potom, jak jsem říkal vyhrnout rukávy, každý se musí podívat na sebe, v čem se může zlepšit. Pokud každý udělá něco, aby byl o kousek lepší, tak si myslím, že Plzeň bude zase silná a úspěšná v kvalifikaci o Ligu mistrů nebo v české lize.

Pavel Vrba podepsal dnes smlouvu s FC Viktoria Plzeň a od nového ligového ročníku bude hlavním trenérem Plzně.
Trenér Vrba o návratu do Plzně: LM? Chceme to všichni znovu prožít