Plzeňský Hořava: Spartu jsme zatlačili a zaslouženě vyrovnali

/ROZHOVOR/ Zařídil možná zlatý bod ve šlágru fotbalové ligy proti pražské Spartě. Středopolař Viktorie Plzeň Tomáš Hořava (na snímku) si v 52. minutě vyskočil na roh Martina Zemana a usměrnil míč k pravé tyči Nitovy branky. Gólem hlavou vyrovnával na 2:2.

16.4.2018

Plzeňský záložník Tomáš Hořava.Foto: DENÍK/Milan Říský

„Nepočítám, kolik jsem vstřelil gólů hlavičkou. Ale v Plzni už to byl nějaký šestý sedmý,“ říkal Hořava po šlágru kola.

Co vám běželo za stavu 0:2 ve 12. minutě po předchozím debaklu na hřišti Bohemians?
Pro nás to byla nepříjemná situace. V posledních zápasech nám soupeři dávají gól téměř z každé šance, což se potvrdilo i proti Spartě. Nula dva během necelé čtvrt hodiny nebylo nic příjemného, ale hráli jsme před domácími fanoušky a chtěli jsme se ještě poprat o dobrý výsledek. Bojovali jsme a potom hráli i dobře kombinačně. Spartu jsme zatlačili a zaslouženě vyrovnali.

Překvapilo vás před gólem, kolik jste dostal prostoru od obrany Sparty?
Už v první půli jsem si všiml, že mě sparťanská obrana osobně nebrání, takže o to jsem to měl jednodušší. Když je roh dobře kopnutý, vyberu si správný prostor a nejsem bráněný, tak je to skvělé. Na jednu stranu mě to překvapilo, ale malinko jsem počítal s tím, že mě nebudou hlídat.

Je bod ztráta, nebo zisk? Jak remíza se Spartou ovlivní boj o mistrovský titul?
Situaci jsme si zkomplikovali sami a sami se z toho musíme dostat. Náskok se smrskl na pět bodů. Musíme začít vyhrávat zápasy, věřím, že na to máme a že to dotáhneme do úspěšného konce. Slavia teď ale větří šanci a konec ligy bude zajímavý. Bod je asi spravedlivý. Druhý poločas jsme měli úseky, kdy jsme se bránili a na obrat to už nebylo.

Nastartuje vás bod se Spartou k úspěšné sérii? Odehráli jste nejlepší jarní výkon?
To se těžko hodnotí, ale vzhledem k tomu, že jsme zase prohrávali 0:2 už ve 12. minutě a dokázali jsme nepříznivý výsledek zvrátit, tak věřím, že nás to nastartuje. Především ale potřebujeme vítězit. Se Spartou je to jen remíza, ale snad se od ní psychicky odrazíme. Doufám, že se nám to teď v podvědomí přepne, abychom do 20. minuty nedostávali z každé střely soupeře góly.

Autor: Martin Švec

16.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 17 500 Kč Montážní dělníci elektronických zařízení Operátor výrobní linky. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: . Pracoviště: Furukawa electric autoparts central europe, s.r.o., Lidická, č.p. 1022, 273 51 Unhošť. Informace: Dita Geislerová, +420 312 818 623. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny Praha 10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Praha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13.plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin. Informační technologie - Informační technologie Programátor 50 000 Kč Vývojáři webu a multimédií Vývojář webových aplikací. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce: Praha 1, Husova 240/5, Kontaktní osoba: Pakhmutova Evgeniia Ingrid, tel.: 778 507 888, e-mail: ingrid.p@amaroservices.cz, , UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE: , Znalost angličtiny na komunikativní úrovni;, 3 roky praxe v následujících technologiích: Node js. / MongoDB Database, Redux / Redux router, Swagger API, RabbigtMQ, React js, bootstrap, Amazon AWS environment, Git (HUB)., Navýšení odměny na základě osobního výkonu.. Pracoviště: Amaro services s.r.o. (2), Husova, č.p. 240, 110 00 Praha 1. Informace: Evgeniia Ingrid Pakhmutova, +420 778 507 888. Dělnické profese - Hledáme lešenáře 40 000 Kč Lešenář Pro práci v Berlíně hledáme schopné lešenáře. Práce je v hodinové sazbě, nástupní mzda je 230 Kč/hod plus diety. Ubytování zajištěno.

Karolína Plíšková s trofejí pro vítězku turnaje v Tokiu.
6

Druhý letošní titul. Plíšková v Tokiu nedala šanci vítězce US Open Ósakaové

Benjamin Tetteh, Costa Nhamoinesu a Josef Šural se radují z vítězství svého celku. Sparta doma porazila Liberec 4:1.

Sparta doma jednoznačně přejela Liberec, zářili Stanciu a Tetteh

Kuriózní gól z penalty přinesl HFK výhru. Asi vsadím Sportku, smál se Horka

/FOTOGALERIE/ Po další trenérské rošádě ukořistil celek 1. HFK Olomouc tři body v domácím zápase proti Slavičínu. Rozhodl kuriózní moment, kdy penaltový exekutor Luboš Horka natřikrát dorazil míč do sítě.

Adama Vlkanovu z Hradce vyhnali, protože byl malý. Teď je tahounem ve druhé lize

/ROZHOVOR/ - Adam Vlkanova táhne Hradec ve druhé fotbalové lize. Už dal čtyři góly, na další tři přihrál. Není žádným tajemstvím, že po něm pokukují prvoligové kluby a je otázkou, jak dlouho Hradec svého šikovného štírka udrží.