Trenér Viktorie Pavel Vrba měl při výběru forvarda za potrestaného Michaela Krmenčíka šťastnou ruku.

„Podstatný je výsledek, moje góly jsou třešnička na dortu. Trenér mi důvěřoval a doufal, že se mi podaří vstřelit nějakou branku. Michael Krmenčík mužstvu chyběl, protože je na něj zvyklé. Snad se mi ho podařilo nahradit,“ říkal po utkání Bakoš.

Slovenský fotbalista ve 29. minutě vyrovnával na 1:1 z trestného kopu po faulu na Václava Pilaře. „Postavil jsem si míč a přemýšlel, jak by se to dalo zakončit. Nevyšlo to ale na sto procent tak, jak bych si představoval,“ popsal Bakoš překvapivě sebekriticky.

Čtyřiatřicetiletý útočník nemohl opomenout bídný vstup Viktorie do zápasu. „Soupeř nás potrestal za chyby. Dal nám po jedné z nich gól, mohl přidat další. Pomohly nám dvě vstřelené branky. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a ve druhé půli už moc šancí neměli,“ tvrdil hrdina večera.

Čím si vysvětluje špatný start střetnutí? „Nějak se to vyvinulo. Stává se, že některé zápasy nezachytíte, uděláte chybu a dostanete gól. Na evropské scéně vás soupeři umějí potrestat. Ukázala se ale síla našeho mužstva, když jsme dokázali nepříznivý vývoj zápasu otočit,“ konstatoval Bakoš.

A byl to právě on, kdo z penalty uzavřel skóre zápasu na 3:1. „Nebyl jsem nervózní. Měl jsem vybrané řešení. Brankář zůstal dlouho stát, ale podařilo se mi ho prostřelit,“ uvedl Bakoš.

S konečným výsledkem byl spokojený. „Určitě je to lepší než 2:1. Před vyrovnávací brankou jsem spálil šanci, kterou kdybych proměnil, tak by obrat přišel dříve. V Larnace nás čeká bouřlivá atmosféra. Domácí nám to nedají zadarmo,“ uzavřel Bakoš.