„Asi dostal úkol bránit jen mě. Když jsem byl u jiného obránce, tak si mě zase převzal Miletić. Ale při gólu jsem využil jeho nepozornosti, protože jsem střílel přes toho druhého stopera,“ říkal Krmenčík.

Litovali jste o přestávce zahozených šancí v první půli?
Ano, ale naštěstí jsme ve druhém poločase dvě příležitosti proměnili a 2:0 zaslouženě vyhráli.

Musel vás trenér hodně uklidňovat, abyste zůstali trpěliví?
My jsme nemuseli nikam pospíchat. Góla musel dát Partizan. Vedoucí branka byla jako voda na mlýn, protože soupeř to musel více otevřít, z čehož padl druhý gól. Milan Petržela to udělal skvěle a Aleš Čermák střílel do prázdné brány.

Neměl jste pocit, že jste se před gólem na 1:0 dostal z ideální střelecké pozice?
Neměl. Lukáš Hejda mi dával balon za obranu, na dlouhou nohu jsem si míč zpracoval a prsama přistrčil dopředu. Chtěl jsem to propálit na zadní tyč, což se mi povedlo. Gól to byl hezkej. 

Čtyři góly v Evropské lize ze šesti zápasů. Co říkáte na svoji bilanci?
Daří se celému mužstvu a tím pádem i mně, takový je zákon fotbalu. Tým funguje dobře a já z toho těžím. Útočník má dávat góly. Z dvojzápasu proti Partizanu mám přihrávku a gól, což by asi pro každého útočníka bylo zadostiučinění. Jsem šťastný, protože postupujeme. Zatím nic ale nekončí.

Co rozhodlo, že si Partizan ani neškrtl?
První zápas si škrtli, protože byli trošku lepší než my. Partizan má dobrý tým se skvělými individualitami. Doma v Plzni to ale bude mít s námi těžké každý. Naše obrana i s gólmanem Hruškou pracovala dobře a soupeře nepustila do vyložené šance. Zásluhu na postupu má celý tým.

Jak vám zní fakt, že jste mezi nejlepšími šestnácti týmy Evropské ligy?
Dobře, ale lépe by znělo mezi šestnácti nejlepšími týmy v Lize mistrů.

Los vám přisoudil Sporting Lisabon. Co vy na to?
Přál jsem si Arsenal nebo Dortmund, což mi nevyšlo. Ale i Sporting je silný soupeř zvučného jména. Má v kádru fotbalisty, kteří hráli v Barceloně či Realu Madrid. Do dvojzápasu se Sportingem dáme všechno, věřím, že nám hodně pomohou i fanoušci a že doma bude vyprodáno.