Ještě v minulé sezoně Pivarník vedl Viktorii, která se zrovna nacházela na špici nejvyšší domácí soutěže. I tak jej ale před rokem a osmnácti dny vedení Plzně odvolalo. O měsíc později se do západočeského klubu vrátil kouč Pavel Vrba, který mužstvo nyní trénuje. „Zápasy s Plzní beru speciálně, protože to není tak dlouho, co jsem tam skončil,“ povídá Pivarník.

Čtvrteční zápas Komety s Třincem sledovala vyprodaná DRFG Aréna. Na nedělní zápas už také nejsou lístky.
Lístky na zápas Třinec - Kometa? Vyprodáno

Hořkost však necítí a bývalému klubu stále fandí. Pokud mu tedy zrovna nečelí. „Plzni přeju titul, jsem člověk, který svým bývalým mančaftům fandí, i když jsem z Viktorie odcházel za takových okolností. Budu jí přát i nadále, protože nějakou stopu ve vás zanechá každý klub,“ líčí jedenapadesátiletý brněnský stratég, který podzimní utkání proti Plzni prohrál 0:3.


PLZEŇ V KRIZI


Viktoria nyní příliš nezáří. Stále sice vede první ligu, jenže na jaře zvítězila pouze jednou, třikrát remizovala a třikrát prohrála. Její náskok na Slavii se ztenčil pouze na pět bodů. „Už se o tom napsalo hodně. Mužstvo má obrovskou kvalitu, jednotlivců i týmovou. I pro mě je záhada, že na jaře získala jen sedm bodů,“ prohlašuje bývalý lodivod Sigmy Olomouc, Bohemians či Jihlavy.

Přitom na podzim plzeňští hráči neprohráli a zaznamenali pouze jednu remízu. „Přes rok jsem s těmi kluky pracoval a také pro mě je to překvapení. Silné týmy se mohou dostat do krize třeba na jeden dva zápasy. Naopak u slabších týmů trvá krize déle. Také nejsme v komfortní situaci, ale je důležité, abychom krizi Plzně využili,“ přemítá.

I když se Viktoria zatím trápí, slovenský kouč si dobře uvědomuje, že kvalita je na straně soupeře. „Jde o silné mužstvo, které nás nepustí do pěti šesti šancí,“ uvědomuje si Pivarník.

Hokejista Hynek Zohorna.
Třinec po nás v neděli půjde, odhaduje brněnský útočník Hynek Zohorna