Na bruselském stadionu krále Baudouina vyzvou od 19.30 Royal Antverpy, čtvrtý tým minulého ročníku belgické ligy, který vstoupil do letošního ročníku famózně.

Oba zápasy, v Eupene i doma s Beverenem, vyhrál 4:1. „Koukal jsem, že se jim zatím vyplácí útočník Mbopani, který dal už čtyři góly,“ uvedl plzeňský záložník Jan Kopic.

Třiatřicetiletý krajan viktoriána Kayamby přišel do Antverp loni v létě z Dynama Kyjev a hned se zařadil mezi nejlepší střelce belgické ligy. Víc branek z jeho týmu dal v minulé sezoně jen izraelský rodák Refaleov.

I tak ale zůstává cíl plzeňských fotbalistů nezměněn. A tím je postup do skupiny Evropské ligy, jako první jim stojí v cestě právě Antverpy.

„Hrají podobným způsobem jako Bohemka, jsou velice důrazní,“ říkal po nedělní bezbrankové remíze v Ďolíčku na adresu příštího soupeře plzeňský kouč Pavel Vrba.

Přejít přes Antverpy nebude vůbec snadné. „My ale chceme hrát podzim v Evropě. Musíme se maximálně zkoncentrovat, budeme chtít postoupit,“ má před dvojzápasem s belgickým soupeřem jasno středový hráč Lukáš Kalvach, jenž po příchodu z Olomouce okamžitě zapadl do základní sestavy. A neměl by v ní chybět ani v Belgii.

„Do Plzně si chceme přivést co nejlepší výsledek. Doufáme, že u toho budete s námi,“ vzkázal za kabinu fanouškům plzeňský kapitán Patrik Hrošovský.

Pro slovenského záložníka bude čtvrteční zápas v Belgii zvlášť pikantní, neboť na konci srpna přestoupí do Genku.