Češi tentokrát začali nebojácně, hned v prvních desítkách sekund se vrhli do útoku, ale rezultovala z toho jen standardní situace, s níž Darida nenaložil příliš efektivně.

Brazilci nebyli v úvodu zápasu nikterak nebezpeční, naopak zahrozili opět domácí. Schick z další standardní situace pálil rovnou na bránu a hostující gólman měl i díky lehké teči ve zdi s jeho pokusem značné potíže. Nakonec ale nebylo nic ani z následného závaru před jeho svatyní.

O šest minut později se k přímému kopu postavil ve žluto-modrém dresu Casemiro, ale byť vyslal na Pavlenkovu bránu prudký projektil, ten mířil jen do míst, kde stál český gólman.

Hostující trenér Tite se na lavičce mračil čím dál tím více a vrásky na jeho čele jistě nevyhladil ani další útok českých fotbalistů, i když jej hostující obrana odvrátila na roh, který bezpečně zlikvidoval gólman Alisson.

Zakřiknutou Brazílii potrestal Pavelka

Zakřiknutá Brazílie ale nakonec přece jen byla potrestaná. V sedmatřicáté minutě naservíroval po přihrávce Masopusta Schick míč Pavelkovi, který utekl brazilské obraně a brazilskému gólmanovi vstřelil svůj první reprezentační gól v kariéře.

Čeští fanoušci na zaplněných tribunách v Edenu museli jen kroutit hlavou, proč takhle nehráli svěřenci kouče Šilhavého v kvalifikačním utkání ve Wembley. O další útok se pokoušela dvojice Schick – Zmrhal, tentokrát však bez přesnějšího zakončení. Když pak domácí defenzíva nepustila při pokusu o útok Brazilce ani do vápna, šlo se do šaten za překvapivého stavu 1:0.

Do druhého poločasu naskočil místo Nováka Gebre Selassie a hned v devětačtyřicáté minutě nabídl míč Firminovi, který vyrovnal.

Další pohroma pro Čechy přišla jen o pár minut později a byla hned dvojnásobná. Pro zranění totiž museli v krátkém sledu po sobě ze hry odejít Darida a Čelůstka.

Českým fotbalistům došly síly

Více než devatenáct tisíc diváků dlouho ve druhém poločase nevidělo výraznější příležitost ani na jedné straně hrací plochy. To změnil až v sedmasedmdesáté minutě střídající Neres, jeho pokus zblízka ale zneškodnil Pavlenka.

Na českých fotbalistech byla postupně více a více znát únava, naopak iniciativa Brazilců stoupala a vedla až k vedoucí brance, kterou rychlý protiútok po přihrávce Nerese zakončil prakticky do prázdné brány Jesus. Ten ještě v závěru přidal třetí gól „Kanárků“. Pavlenka jej nejprve vychytal, na dorážku ale už neměl.

V závěru už se nic výrazného nestalo a Češi tak prohráli s Brazílií 1:3.