Na tribunách bylo jen pár novinářů a sponzoři plzeňského klubu. Ve středu večer bude našlapáno. Co na tom, že přijede jen Plzeň, která je ve skupině s Barcelonou, Interem Milán a Bayernem Mnichov jasným outsider.

Odlet fotbalistů Plzně do Barcelony
Haló na letišti. Plzeň vyrazila do Barcelony, Horváth věří v překvapení a obranu

I před jedenácti lety, když tady hráli viktoriáni poprvé bylo v hledišti 75 tisíc diváků. Fotbal je v katalánské metropoli obrovský fenomén. To je patrné na každém kroku. A teď zvlášť, když se jejich milovaná Barca zase dere zpátky na absolutní vrchol v Evropě. Ligu mistrů sice vyhrála už pětkrát, ale naposledy v roce 2015. Teď má políčeno na další triumf.

Dobrá nálada 

Ale viktoriáni jako by s i z toho nic nedělali. Na předzápasovém tréninku, kterému přímo na trávníku přihlížel i klubový boss, panovala dobrá nálada. Vše měl v režii především Pavel Horváth, který tady tehdy před 11 lety ještě hrál. Teď je asistentem trenéra Michala Bílek.

Trenér Michal Bílek během odvety s FK Karabach (2:1).
Na Camp Nou není poprvé. Bílek vzpomínal, jak hrál v roce 1991 v Barceloně

„Pojď, vyfoť mně, jak jsem tady sám,“ vyzýval Pavel Horváth klubového fotografa, když šel rozestavět tréninkové kužely. „Ale musíš jít blíž, ať tam nejsou vidět ostatní,“ nabádal ho, aby na fotografii nebyli další členové realizačního týmu.

Vydrží mu úsměv na tváři i po středečním zápase s Barcelonou?