Oba góly padly ve druhém poločase v rozmezí pouhých dvou minut. Na vedoucí trefu hostujícího Dursuna, který přetlačil čtyři bránící hráče a střelou k tyči poslal míč za brankáře Nguyena. rychle odpověděl Šašinka, další branky ale sympaticky hrající vítěz MOL Cupu již nepřidal, nerozhodným výsledkem alespoň podpořil český koeficient, potěšil nadšené fanoušky.

3. předkolo Evropské ligy
2. zápas: 1. FC Slovácko – Fenerbahce SK 1:1 (0:0), první zápas 0:3, postupuje Fenerbahce
Branky: 58. Šašinka - 56. Dursun. Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Todorović (všichni Černá Hora). Žluté karty: Doski – Peres, Emre Mor. Diváci: 6520.
Slovácko: Nguyen – Šimko (63. Reinberk), Daníček, Kadlec – Tomič (85. Siňavski), Levin (63. Kohút), Trávník, Doski – Petržela, Šašinka (71. Kozák), Holzer (63. Kalabiška). Trenér: Svědík.
Fenerbahce: Bayindir – Osayi – Samuel, Lemos (74. Henrique), Peres (64. Novák), Szalai – Yüksek, Crespo (64. Zajc), Rossi – Bruma (64. Emre Mor), Dursun, Güler (80. Lincoln). Trenér: Jorge Jesus.

Slovácko, které nastoupilo do utkání bez vykartovaného Hofmanna a zraněného Havlíka, podalo proti Fenerbahce obětavý výkon, na senzační výhru v největším zápase klubové historie proti tureckému vicemistrovi ale nedosáhlo.

Trenér Svědík dal kromě Šimka a Levina šanci také Šašinkovi a Tomičovi.

Hostující kouč Jorge Jesus opory šetřil. Jen mezi náhradníky zůstali střelci gólů z prvního zápasu Emre Mor a Lincoln, změn ale bylo v sestavě Fenerbahce daleko víc.

Turecký vicemistr přijel na Moravu s luxusním náskokem i údržbou. Favorit od začátku kontroloval výsledek, nechal protivníka hrát, do vyložených šancí jej ale nepouštěl.

Slovácko sice začalo aktivně, ale zahrozilo jenom ranou Doskiho nad. Více jim toho Fenerbahce v první půli nedovolilo.

Hosté rovněž žádné velké šance neměli. Ránu Rossiho zblokoval obětavým zákrokem Levin, pokus Dorsuna zase vytěsnil Ngyuen na roh.

Góly začaly padat až po změně stran. Do vedení šlo favorizované Fenerbahce. Skóre střelou k tyči otevřel v 56. minutě Dursun.

Jan Koller.
OBRAZEM: Story „Českého Honzy“. Do kin jde očekávaný film o Kollerovi

Celek z Uherského Hradiště obdržená branka nastartovala. Moravané ožili, stadion rozjásal Šašinka, jenž do sítě dorazil balon po zmařené šanci Trávníka.

Oba týmy po hodině hry za nerozhodného stavu prostřídaly sestavu, v součtu vyměnilo hned šest hráčů. Divákům se představil i český reprezentant Novák.

Pozornost si však vysloužil hlavně Kohút. Domácí náhradník však pálil jenom do připraveného gólmana Bayindira.

Václav Jemelka
Hotovo! Jemelka míří ze Sigmy do Plzně. U mistra podepsal na tři roky

Fotbalisté Slovácka v závěru útočili, tlačili se do zakončení, druhý gól ovšem nepřidali.

Po remíze 1:1 v Evropské lize končí, čeká je play off Evropské konferenční ligy. O postup do základní skupiny se utkají s lepším z dvojice AIK Stockholm - Škendija Tetovo. Příští čtvrtek budou hrát doma.

Ještě o víkendu ale Moravané absolvují venkovní ligový duel na hřišti Českých Budějovic.