Švédy přitom celý zápas opravdu drtili. Míč drželi na kopačkách 75 procent času a na brankáře Olsena vyslali více než dvacet ran. Nebylo jim to ale nic platné. Po závěrečném hvizdu tak padli italští reprezentanti na trávník v slzách: Je konec, na turnaj do Ruska poletí Švédi.

BUFFONOVO LOUČENÍ

„Zklamali jsme v něčem, co má dopad na celý náš národ. Hrozně mě mrzí takový konec,“ hlesl po utkání brankář Gianluigi Buffon. Pro něj měl být ruský šampionát velkým rozloučením s reprezentačním dresem, který oblékal dvacet let. Ani předčasný konec však jeho rozhodnutí nezměnil.

Xherdan Shaqiri.
Severní Irové budou na MS v Rusku chybět. Kvůli vymyšlené ruce

„Tohle je můj poslední zápas za Itálii. Omlouvám se. Jsem smutný, že má reprezentační kariéra končí právě takto. Ale líto je mi hlavně celého italského fotbalu,“ loučil se v slzách devětatřicetiletý gólman.

Jeho bilance v národním mužstvu se tak zastavila na rekordních 175 utkáních, ve kterých dovedl svou zemi ke zlatu na mistrovství světa 2006 i stříbru z evropského šampionátu o šest let později.

SKONČÍ I TRENÉR?

Odchod po Buffonově vzoru zvažují i další členové zdrceného výběru, strůjce italského neúspěchu trenér Gian Piero Ventura však zatím rezignovat nehodlá. „Já a odstoupení? Musím si vyhodnotit řadu otázek. Potkám se s vedením svazu, všechno prodiskutujeme,“ vysvětlil devětašedesátiletý kouč.

Trenér Pavel Vrba.
Trenér Vrba: Vyřazení v poháru? Velká kaňka v podzimní sezoně

Vzhledem k nárokům italského vedení i samotných fanoušků však pravděpodobně své místo ne- udrží. Podpory se zřejmě nedočká ani od samotných hráčů, kteří v závěru nelibě nesli jeho počínání. De Rossi dokonce odmítal zasáhnout do zápasu. „Pokud jsem někoho urazil, mrzí mě to. Ale v baráži jsme ukázali málo nápadů a taktiky,“ hájil se záložník.