Zranění, zápas, zranění, zápas… Tak nějak zatím vypadá protrápená letošní sezona Tomáše Rosického. Trochu by se dalo říct, že jde o "neverending story" (nekonečný příběh).

Český záložník od ledna dva měsíce laboroval se svalovým zraněním, po návratu na hřiště už ale zvládl tři duely za juniorku Arsenalu. Poprvé dokonce odehrál celých 90. minut a výběru do 21 let pomohl k vítězství nad Blackburnem 2:1.

Pětatřicetiletý kapitán české reprezentace se tak opět přiblížil startu na červnovém mistrovství Evropy. "Potřebuje zápasovou zátěž. A není až tak podstatné, zda to bude za A-tým nebo juniorku Arsenalu," prohlásil na minulém reprezentačním srazu trenér Pavel Vrba.

Rosický bojoval se zraněním od loňského června. V lednu se vrátil na hřiště v duelu Anglického poháru proti Burnley, ale po několika minutách si natrhl stehenní sval. Zdálo se, že má po sezoně, ale léčba byla překvapivě rychlá. Na začátku dubna se zapojil do plného tréninku a poté nastoupil za juniorku Arsenalu.

Spolu s Rosickým se v úterním utkání na Emirates Stadium představili i další hráči z marodky Calum Chambers, Serge Gnabry a Santi Cazorla.