Bývalý reprezentant Tomáš Hübschman na premiérový zásah v HET lize čekal dlouhých 201 zápasů. Dočkal se až v sobotu, v šestatřiceti letech!

„Samozřejmě symbolika v tom je. Tady jsem začal s velkým fotbalem, nyní se mi tady podařilo vstřelit první branku. Ale nejsem úplně spokojený s tím, že jsem branku dal zrovna Zlínu, který mi dal tenkrát možnost hrát v osmnácti letech ještě druhou ligu,“ říká kapitán Jablonce, který se prosadil ve 32. minutě po Jovovičově přihrávce.

Máte z gólu velkou radost?
Neřekl bych, že je to nějaká velká událost. Jsem rád spíš za kluky, kteří mi gól přáli víc než já sám. Těší mě, že jsme to tady zvládli, že už to máme konečně za sebou a teď už se snad zase budeme soustředit jenom na zápasy (úsměv).

Byla vaše ligová trefa velkým tématem v jablonecké kabině?
Téma to bylo od prvního jarního zápasu, ve kterém jsem měl jednu velkou šanci a jednu pološanci. A v tu chvíli se o tom začalo hodně mluvit. Jinak předtím se to moc neřešilo.

Z tribuny se zdálo, že to byl docela jednoduchý gól?
Byl to odražený balon. Snažil jsem se tam dobíhat a trefit branku.

Vy jste mohl v první půli skórovat ještě jednou, ale hlavičku po rohu vám zneškodnil gólman Dostál. Jak jste tuto příležitost viděl?
Trefil jsem centr hlavou a jenom čekal, zda se brankář k míči dostane nebo ne. Nakonec to vytáhl. Z mého pohledu se nic jiného dělat nedalo, ale je pravda, že to tam taky mohlo spadnout. Když teď chodím na rohy a standardní situace, mám možností ke skórování víc, než když stojím na půlce a zajišťuji to.

Co vás bude premiérová trefa v české HET lize stát?
Vzhledem k tomu, že já jsem pokladník, tak si myslím, že si to dokážu ošéfovat. Samozřejmě mě první gól bude stát stejně jako každého jiného hráče. Nebudu mít žádnou úlevu, spíš ještě přidám.

Co jste si říkali před zápasem, kdy jste do Zlína jeli? Ševci mají nového trenéra Petrželu…
Každý tým dostane s novým trenérem impuls a může to být pro všechny hráče mnohem větší motivace. I třeba pro ty, kteří pod starým trenérem tolik nehrávali. Z tohoto pohledu to pro nás mohlo být nepříjemné. My jsme ale rádi, že se tak nestalo a že jsme to ve Zlíně takto zvládli.

Váš výkon byl suverénní. Nečekal jste přece jenom těžší utkání?
Nebyl jednoduchý terén, ani počasí není v tuto dobu optimální. Na zmrzlém hřišti balon dost skákal. Fotbal po zemi se moc hrát nedal. My jsme hru zjednodušili, snažili jsme se soupeře atakovat. Sami jsme si to vzadu moc nekomplikovali. Dá se říct, že jsme těžili spíš z chyb soupeře.

Co pro vás vůbec výhra 4:0 ve Zlíně znamená? Můžete ještě atakovat pohárové příčky?
Těžko říct. Teď nás čeká ve středu pohár se Slováckem. Na ten je potřeba se připravit. Pak se v neděli zápasem s Ostravou zase vrátíme do ligy. Uvidíme, jak se budou soutěž vyvíjet. Chtěli bychom se do pohárů dostat i přes ligu, ale když vidíme tabulku, víme, že to není jednoduché. Nejsme sami, kdo se chce do Evropy dostat z ligy nebo MOL Cupu. Pokud se nám bude dařit bodově, může se stát, že se do pohárů dostaneme i z ligy.