Slova můžou ševci naplnit od 18 hodin. V dohrávce 5. kola ePojisteni.cz ligy je čeká sice nováček, ale velmi kvalitní a nebezpečný. Karviná vybojovala ve čtyřech duelech sedm bodů, když dokonce zvítězila v Mladé Boleslavi.

„Je také úspěšná díky týmovým, poctivým výkonům. A má dobrou defenzivu. Skóre 8:8 jí způsobilo pět obdržených gólů v Jablonci," poznamenal Páník.

Své svěřence tak v předchozích dnech připravoval na odlišný způsob soupeřovy hry než před zápasy na Slavii, s Libercem a v Plzni. Ševce s největší pravděpodobností čeká dobývání obrany.

„To jednak. A také to bude tvrdé, protože Karviná má silové hráče, kteří rádi podstupují souboje. Musíme být stejně nachystaní, ne-li ještě lépe," podotkl 59letý stratég.

Podpora fanoušků

Nic to však nemění na tom, že rozjetá žlutomodrá mašina, která po 4. kole figurovala s deseti body na druhém místě v tabulce, chce pokračovat ve stoprocentní domácí úspěšnosti. A pomoct by k tomu měli i fanoušci a diváci, které zve kouč Páník do ochozů.

„Věřím, že termín utkání je vhodný. Protože v pondělí se nehrají nižší soutěže, a tak i další fotbalisté mají možnost přijít se podívat na ligu. Vítám je. Každý hlas a pozitivní energetická bilance v hledišti nám pomůžou," doplnil.

Oproti tomu v cestě za splněním cíle bude postrádat tři fotbalisty. K Lukáši Pazderovi a Antonínu Fantišovi je po úterním pohárovém utkání v Třebíči v rekonvalescenci také David Štípek.

„Spadl na něj těžší hráč a odneslo to koleno. Postranní vaz však není natržený, ale natažený, takže to je ještě při té situaci dobré. Pazdera po vykloubení ramena pracuje už bez ortézy, to je pozitivní. A Fantiš trénuje s kondičním koučem Míšou Molkem jednak silově, jednak běžecky. Jeho zotavování se také posouvá vpřed," informoval Páník o stavu zraněných. 

Kapitán Poznar na Karvinou zůstává

Týden plný zvratů má za sebou fotbalový Zlín na postu útočníků. Nejdříve to vypadalo, že bude oslabený, protože se jednalo o odchodu Tomáše Poznara do Plzně a vše spělo k dohodě. V tom klub ve čtvrtek přivedl Bosňana Harise Harbu z Jihlavy a měl náhradu. Jenže Plzeň v pátek pozastavila zájem o zlínského kapitána, údajně proto, že se nenaplnil odchod Ďuriše do zahraničí, a ten je tak připraven na dnešní duel s Karvinou.

Neznamená to však, že bude určitě působit na Letné i nadále. Do hry se totiž znovu vložil Liberec. A kdo ví, co ještě Plzeň… „Teď se ohledně Poznara nic nemění, zůstává, ale víme, kdy jsou otevřené přestupové termíny a v reprezentační přestávce může být všechno jinak," sdělil k záležitosti manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Aktuální setrvání Poznara zároveň zamotalo příchod Harby, který měl zacelit díru v útoku. Jeho hostování v Baťově městě tak zatím není potvrzené. „Připravuje se u nás, ale jestli bude na soupisce pro duel s Karvinou, to se ještě neví," uvedl včera v poledne Grygera.