Třiatřicetiletý Rajnoch přišel do Liberce letos v zimě. Stihl odehrát třináct utkání a vstřelit jednu branku. V posledním kole minulé sezony asistoval u sestupu Sigmy do druhé ligy po třiceti letech. Teď by jí měl pomáhat k návratu.

V Liberci patnáctinásobný reprezentant skončil před týdnem. Klub ho vyřadil z kádru po nepovedeném utkání na Slavii. Rajnoch v závěru zápasu, který nakonec skončil vítězstvím Pražanů 4:1, svými chybami nabídl soupeři dvě branky. Oficiálně chce Liberec stavět na mladších hráčích.

Hanácký klub bude šestým Rajnochovým působištěm v České republice. Odchovanec Sparty, za jejíž první tým si však nezahrál, hrál nejvyšší soutěž v barvách Bohemians, Slovácka, Mladé Boleslavi a Liberce. Absolvoval také půlroční hostování v německé Energii Cottbus a trojí angažmá v tureckých klubech.

V Olomouci by měl pomoct vyztužit zatím poropustnou defenzivu. Sigma zatím ve Fotbalové národní lize tápe. Po třech kolech má na kontě tři body a stejně jako v minulé ligové sezoně ji trápí vysoký počet inkasovaných gólů. „Po nevydařeném vstupu do sezony si od příchodu Jana Rajnocha slibujeme zkvalitnění defezivy," řekl sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář

Tlačenice ve středu obrany

Během letní přestávky už přišel do Olomouce jiný střední obránce s bohatými zkušenostmi David Bystroň. Ten se ale zatím zotavuje ze zranění kolena a hrál pouze v modelovém utkání proti HFK Olomouc. Do ostrých utkání by mohl naskočit během září.

I s Rajnochem a Bystroněm má nyní trenér Sigmy Leoš Kalvoda k dispozici celkem šest středních obránců. Kromě dvojice noviců jsou to Pavel Dreksa, Martin Šindelář, mladý Jaroslav Svozil a někdejší kapitán Aleš Škerle, který poslední dvě kola strávil pouze na lavičce náhradníků.

Je vcelku pravděpodobné, že někdo z nich v nejbližší době Sigmu opustí, což ostatně Kalvoda avizoval už po utkání v Sokolově.

JAN RAJNOCH

Narozen: 30. 9. 1981
Kariéra: Sparta B, Ml. Boleslav, Xaverov, Bohemians, Slovácko, Ml. Boleslav, Cottbus, Ml. Boleslav, Ankaragücü, Sivasspor, Demirspor, Liberec, Olomouc.
V lize: 185 zápasů/25 branek
V reprezentaci: 15 zápasů/0 branek