Pospěch za dva roky v Dukle nastřílel 26 ligových branek. Nejvíce se mu povedla minulá sezona, kdy byl s 16 zásahy společně se sparťanem Davidem Lafatou druhým nejlepším kanonýrem soutěže. Teď bude pálit za Chotěbuz.

"Nahradit Pospěchových dvacet gólů? Na to je jediný recept. Požadavek na takový objem branek nebudeme klást na žádného z hráčů. Jednoznačně se o to musí přičinit všichni," řekl na dnešní tiskové konferenci Kozel.

"Musíme daleko víc hrát po křídlech, loni naše nejlepší křídlo dalo tři branky. Chceme větší gólový příspěvek od Bergera, Mareše a těch, kteří už mají nějaké zkušenosti. Více branek chceme i z druhé vlny, od hráčů jako Marek Hanousek, Čajič a Považanec," přidal kouč Dukly.

Dejvický klub v létě získal dva mladé útočníky. Francouze Jeana-Davida Beauguela, jenž naposled působil nizozemském Waalwijku, a Michala Krmenčíka na hostování z Plzně. Beauguel se při debutu za Duklu blýskl čtyřmi góly za poločas do sítě Varnsdorfu, ale v dalších přípravných zápasech už se neprosadil.

"Má zkušenosti z holandské ligy, která není úplně jednoduchá. V prvním utkání dal čtyři branky de facto po jednom tréninku a pěti týdnech dovolené. Možná ani nevěděl, jak je dal. Soupeři v Rakousku byli také jiní než Varnsdorf. Jeho čas přijde, ale nemůžeme čekat, že od prvního kola potáhne mužstvo góly," vysvětlil Kozel.

Dvaadvacetiletý Beauguel i o rok mladší Krmenčík jsou prý typologicky jiní útočníci než Pospěch. "Mužstvo bylo nějak zvyklé hrát se Zbyňkem a třeba dávalo míče do něj, protože je dokázal pokrývat. Tihle hráči jsou silní v pohybu a musíme se je naučit využívat v tom, kde jsou silní," dodal třiačtyřicetiletý kouč Dukly.