"Vnímáme naše postavení v tabulce. Víme, že pro postup musíme udělat všechno. Kluci si to zaslouží, klub si to zaslouží," prohlásil na pozápasové tiskové konferenci sparťanský kouč.

Sparta bude mít na potvrzení postupu dvě příležitosti. Nejdřív změří síly na Letné s anglickým klubem, v posledním zápase základní skupiny se představí na hřišti Interu Milán. "Dobrý výkon bychom samozřejmě rádi podali v obou zápasech, chceme vyhrát, ale když nad tím přemýšlím, tak reálnější je postupový bod uhrát se Southamptonem," řekl Holoubek.

"Ale i tam bude komplikace, kterou je vykartovaný Matěj Pulkrab," přidal vzápětí sparťanský kouč. Absence mladého útočníka je další potíží, se kterou se Holoubek musí vyrovnávat, Spartu totiž v posledních dnech kosí zranění. "Ale já už si zvykám," dodal s úsměvem.

Mladíci rostou s každým zápasem

Velká marodka Holoubka donutila k povolání mladých hráčů, vedle zmíněného Pulkraba bylo na soupisce pět hráčů juniorky. "Rostou nám tu před očima zápas od zápasu. Za to jsme všichni rádi. Ale je pravda, že kdyby byl kádr zdravý, tak tolik šancí zřejmě nedostávají," řekl Holoubek.

Dalším úskalím současné Sparty je nevyrovnaná forma v české nejvyšší soutěži a v evropských pohárech. "V domácí lize se hraje jinak, jsme dominantní a dobýváme, zatímco v pohárech přijede soupeř útočit. V tom vidím ten důvod. Je pro nás důležité ukázat stejnou připravenost jako v Evropě a přepnout na českou ligu, ta je pro nás teď hodně složitá," uzavřel Holoubek.

ČTĚTE TAKÉ: Dočkal věří, že Sparta oslaví postup už v příštím duelu: Ideální scénář