"Včera na večerním tréninku jsem se dozvěděl, že budu chytat. Kozovi ztuhla záda, tak jsem předpokládal, že se to nevyléčí za noc. Komplikace to nebyla, člověk trénuje pořád stejně. Byl jsem připravený zaskočit," řekl novinářům Bolek, který si z velkých jmen v sestavě Říma moc hlavu nedělal. "Člověk to tak nemůže brát. Hráli jsme proti kvalitním hráčům, od nich kolikrát nevíte, co máte čekat," doplnil gólman.

První soutěžní utkání ročníku pro něj nezačalo dobře, protože hostující Diego Perotti už ve čtvrté minutě skóroval z pokutového kopu. Marek Bakoš ale už za sedm minut vyrovnal. "Byli jsme z toho zaskočeni, protože to byla taková penalta z ničeho. Velká škoda, ale zase nás to trošičku nakoplo a možná jsme začali hrát víc dopředu a rychle jsme vyrovnali," uvedl rodák z Ostravy.

Stížností po penaltě neprošla

Při Perottiho penaltě zůstal stát na místě. "Já viděl, že on čeká do poslední chvíle, díval se na mě a kopnul to prakticky bez pohledu na míč. Nechtěl jsem udělat první pohyb. Tak jsem na něj byl i nachystaný, jinak by to uklidil v pohodě na druhou," vysvětlil Bolek, který si po gólu stěžoval rozhodčímu. "Přišlo mi, že zastavil pohyb, ale možná se mi to jenom zdálo. Trošku jsem ho popíchnul," přidal.

Také čtěte: Cenná remíza s AS Řím. Viktoriáni rychle prohrávali, pak srovnal Bakoš

Po půl hodině hry mu při střele Radjy Nainggolana pomohla tyčka. "Akorát jsem fandil, jinak nic moc velkého jsem s tím nemohl dělat," podotkl s úsměvem. Naopak ve druhém poločase vychytal tváří v tváří střídajícího Džeka. "Tam to bylo trošičku štěstí, že jsem to přečetl a zareagoval ještě na tu změnu směru," popsal plzeňský brankář.

Výkon Bolka vyzdvihl i kouč Pivarník

Těšilo ho, že Viktoria byla italskému favoritovi vyrovnaným soupeřem. "Já ten zápas hodnotím pozitivně. Určité náznaky z naší strany byly. Těžko říct, ale myslím, že jsme nebyli bezzubí dopředu. Mohlo se začít třemi body, ale lepší, než nemít nic. Loni jsme začali třemi body a pak už jsme nepřidali nic, tak třeba to bude naopak," konstatoval Bolek.

Za úspěšný záskok ho chválil i trenér Roman Pivarník. "Na konci se ukázalo, že máme vyrovnané gólmany. Bolek podal výborný výkon, Matúše Kozáčika samozřejmě zastoupil adekvátně. Uvidíme, jak se dá Koza zdravotně dohromady. Nebylo to pro Bolka jednoduché, protože jsme gólmany nerotovali, chytal naposledy v přípravě," řekl Pivarník.