Spousty ovoce v hotelu i přímo v kabině. A navrch pořádné zásoby ledu! Takové jsou požadavky hvězdného Liverpoolu, jehož hráči věkové kategorie do 16 let se i letos představí na hvězdně obsazeném mládežnickém turnaji Albim Cup v Ústí nad Labem. Ten se uskuteční o víkendu 10. a 11. září na Městském stadionu a v areálu na Klíši.

„Dá se říci, že požadavky Liverpoolu jsou stejné jako před rokem. Z ovoce chtějí hlavně banány a jablka. Jako hlavní jídla pak především kuřecí maso, ryby, rýži a těstoviny. Řešíme ale i barvu fazolí," usmívá se Zdeněk Bechyně, sekretář FK Ústí nad Labem a jeden z hlavních pořadatelů turnaje.

Podle jeho slov chtějí Angličané také nezvyklé množství ledu. „A to jak do kabiny, tak i na hotel k regeneraci. Naštěstí všechno víme předem a snažíme se jim vyjít vstříc. Všechno řešíme už dva týdny, ve dne, v noci," říká s úsměvem.

Mládežnický Albim Cup navazuje na loňský Adviso Cup, na kterém se mladí fotbalisté věhlasné akademie z Anglie představili vůbec poprvé na českém území. „Asi se jim u nás líbilo, za což jsme rádi," přiznává sekretář Army.

SEMINÁŘ TRENÉRŮ

I letos budou mladíci Liverpoolu ubytovaní v hotelu na Větruši. „Přijedou dva dny před turnajem, tedy 8. září. Přiletí na letiště v Berlíně, kam pro ně vypravíme autobus. O den později pak proběhne na zdejší vysoké škole hodinový seminář jejich trenérů o nových trendech v Anglii a následovat bude tréninková jednotka s praktickou ukázkou. Zajímavostí je, že se trénink nesmí natáčet," prozradil Zdeněk Bechyně.

Jako již tradičně řešili pořadatelé na poslední chvíli i řadu nepříjemností. „Bohužel jsme museli udělat jednu změnu v obsazení, bundesligový Wolfsburg se odhlásil kvůli účasti několika hráčů v mládežnických reprezentacích. Naštěstí se nám ho podařilo nahradit týmem ze stejné soutěže, přijede 1.FC Norimberk a co máme zprávy, tak mají ještě kvalitnější tým."

Do turnaje zasáhne dvanáct družstev z osmi zemí Evropy, kromě Liverpoolu a Norimberku stojí za zmínku i Zaglebie Lubin z Polska, ukrajinský Lvov, běloruský Minsk či Bratislava. Česko budou reprezentovat Slavia, Hradec Brno a Ústí. Patronem turnaje je Vladimír Šmicer, který bude mít v neděli autogramiádu.

Fotbalisté věhlasného Liverpoolu věkové kategorie U16 se do Ústí nad Labem vracejí přesně po roce. Zdroj: Rudolf Hoffmann

Kdo se zúčastní: Liverpool FC (Anglie), 1. FC Norimberk, Dynamo Drážďany (oba Německo), FK Ventspils (Lotyšsko), FK Minsk (Bělorusko), FC Karpaty Lvov (Ukrajina), Zaglebie Lubin (Polsko), ŠK Slovan Bratislava (Slovensko), SK Slavia Praha, FC Hradec Králové, FC Zbrojovka Brno, FK Ústí nad Labem.