Dnes večer, Eden. Právě zde se rozhoří stěžejní bitva, která může vykřesat (nebo zadupat) naději národního týmu na mistrovství světa.

Jenže přijede úřadující šampion. Favorit favoritů. Německo. „Je to výzva. Do zápasu nesmíme jít ustrašení,“ dodal Jarolím.

Ovšem nepočítejte s tím, že by snad Češi vyrukovali na soupeře s útočnou taktikou. Ne, jinak řečeno: myš bude prchat před kočkou. „Víme, jak chceme hrát,“ dodal Vaclík.

Není to žádné tajemství: reprezentace hodlá vsadit vše na zabezpečenou obranu a rychlé brejky.

Možná vám to zní až moc jednoduše, ohraně, prostě. Leč kdo viděl tým a výkony Německa, pochopí. Ostatně mluví o tom i Vaclík: „Dívali jsme se na video a moc slabin tam nemají. Ale je to jasné, jde o mistry světa, hrají v nejlepších klubech.“

Češi to dobře poznali loni v Hamburku, prohráli 0:3. „Tam jsme jim to usnadnili vlastními chybami, v řadě situací jsme kazili snadné míče,“ podotkl Jarolím.

Jeho výběr by v domácí „odvetě“ možná mohl těžit z toho, že Němci nepřijeli v kompletní sestavě.

Mezi tyčemi neuvidíte hvězdného gólmana Manuela Neuera, tým kvůli zranění opustili Serge Gnabry i Sami Khedira.

Absenci Patrika Schicka na české straně „dorovnal“ Benedikt Höwedes. Také on dostal volno kvůli tomu, že řešil přestup (ze Schalke do Juventusu Turín).

Pro zvětšení klikněte na grafiku

Česko - Německo.

V nejlepší formě není ani Thomas Müller, jenž se ocitl v Bayernu Mnichov na lavičce, což svazové funkcionáře moc nepotěšilo.

„Je to unikátní typ fotbalisty. Měli by se k němu chovat jinak,“ řekl manažer Oliver Bierhoff, jehož se novináři v Německu zase vyptávali na jeho nejslavnější moment Zlatý gól ve finále Eura 1996. „Cesta do Prahy je vždy příjemná,“ usmíval se.

Optimisté by mohli říct, že parta kolem Daridy či Kadeřábka může otřást s jeho pohodou.

Jenže více fanoušků spadá do kategorie realistů. Víte, že mistři světa neprohráli patnáct zápasů v řadě?

A tak se není čemu divit, že jasně vedou kvalifikační skupinu C.