Na Staroměstském a Václavském náměstí jsou tisíce fanoušků. Zprvu panovala během dne v ulicích města přátelská atmosféra. Po příjezdů italských ultras se ale situace vyhrotila. Příznivci Fiorentiny v černém oblečení a kuklách odpoledne napadli fanoušky Hammers popíjející v baru.

K incidentu došlo v Rytířské ulici. Tři fanoušci West Hamu a jeden policista byli zraněni. Podle policistů bylo zadrženo celkem 16 osob. Případ budou policisté nadále prošetřovat.

Fanzóna West Hamu na Letné.
Praha ožila fotbalem. Navrch mají fanoušci West Hamu, vadí jen vysoké ceny piva

„Zaútočili na skupinu a docela násilně, pak utekli, než stačil někdo zareagovat. Bylo to naprosto nevyprovokované. Všichni byli ultras oblečení v černém. Bylo to dost ponuré,“ popsal svědek scény.

Na Václavském náměstí i na Staroměstském náměstí jsou připraveni policisté. O dalších incidentech policie neinformovala, na Staroměstském náměstí mělo pouze dojít k odpálení dýmovnice.

Ve fanzónách na Letné a v Holešovicích jinak panovala přátelská atmosféra. „Je to tady skvělé. Přijelo sem hodně fanoušků a místní jsou moc fajn. Česká republika se mi moc líbí. Fanoušci Fiorentiny jsou taky fantastičtí. Několik jsme jich potkali a bylo to v pohodě,“ pochvaloval si jeden z londýnských fanoušků.